..::Srpski Radikal::....::Portal::..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Fri May 23, 2008 3:50 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 22.5.2008.


Наташа Јовановић: Даме и господо новинари, данас сам у саставу делегације Српске радикалне странке, која је била сачињена од моје маленкости и господина Филипа Стојановића члана Централне отаџбинске управе, на позив од Бориса Тадића према његовим устаним овлашћењима била у згради Председништва Србије и са Борисом Тадићем разговарала о формирању нове Владе Републике Србије и он је на основу онога што призилази као његова уставна обавеза, члан 112 тачна 3 питао је нас, предстанике Српске радикалне странке, односно листа Српска радикална странка др Војислав Шешељ, да ли имамо већину за формирање нове републичке владе на шта сам ја потврдно одговорила – да. Да ми имамо већину за формирање нове републичке владе и да је готово сасвим известан, односно готов, споразум коалициони Српске радикалне странке и коалиције окупљене око Демократске странке Србије и Социјалистичке партије Србије. Ми смо при крају, при завршетку нашег каолиционог споразума са тим поменутим странкама, нашим будућим коалиционим партнерима, готово смо се договорили о расподели свих ресора, свих министарских места и ја сам Бориса Тадића обавестила да смо ми сагласни у оквиру странака са којима договарамо и како кажем с којима ћемо закључити коалицони споразум да мандатар за саставе нове владе буде др Војислав Коштуница, што је Борис Тадић прихватио, односно констатовао као одговор на његово постављено питање.
Оно што је важно да знате, даме и господо новинари, је да после ових разговора које је Борис Тадић отпочео јутрос у 10 часова, мандат за састав нове владе он може да повери Народној скупштини Републике Србије, односно, потребно је да се по члану 127 Устава Републике Србије сада конституише нови сазив Народне скупштине, да се изабере председник и да на основу ових разговора које је Борис Тадић данас обавио са представницима политичких странака, а дакле, од нас чак и на поновљено његово питање је добио мој експлицитни одговор да ми имамо парламентарну већину и ко је наш мандатар, да свој мандат може да преко председника Народне скупштине Републике Србије мандатара предложи Народној скупштини. Све друго што би евентуало данас урадио Борис Тадић предлагајући неког свог кандидата или да учини нешто што би евентуално њему и његовој Демократској странци маркетиншки одговарало, једноставно није у складу са Уставом Републике Србије, а он би био евентуално спреман на такав потез уочи другог круга избора за Аутономну Покрајину Војводина. Тако да су ствари апсолутно јасне, ми смо готово при закључењу, договорили смо се око коалиционог споразума, кажем вам скоро свих министарских места, свих ресора у будућој Влади Републике Србије. Знате и сами да смо још прошле недеље са нашим коалиционим партнерима укључили принципе на којима ће да функционише нова Влада Републике Србије и то је оно што је најважније у овом тренутку за грађане Србије, нарочито због чињенице да је од јуче, саопштавањем изборних резултата, коначних изборних резултата од стране Републичке изборне комисије, почео да тече рок и за конституисање новог сазива Народне скупштине Републике Србије и председник Репулике, по Уставу Републике Србије стриктно мора да делује у том правцу. Он је данас добио информацију да постоји скупштинска већина за формирање нове Владе Републике Србије и сад остаје да сачека да се скупштина конситутише, да се изабере председник и да председник републике на основу ових тачних информација које је добио обавести да је мандатар онај ко има већину, односно, у овом случају биће у обавези да обавести изабраног председника скупштине да је нови мандатар за састав владе др Војислав Коштуница што је резултат нашег коалиционог договора.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Fri Jun 13, 2008 11:28 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 12.6.2008.


Александар Вучић: Даме и господо новинари, Српска радикална странка с поносом истиче да је у разговоре о формирању националне владе која би умела да реши проблеме Србије и која би значила будућност за грађане Србије, ушла са најискренијим, најбољим намерама, покушавајући да учини бројне уступке, али да уради оно што је најважније и најбоље за Србију. Очигледно је да нису сви са једнаком жељом приступили таквим разговорима и преговорима, пошто је очигледно да су истовремено разговарали и на другој страни. Користим ову прилику да позовем представнике Социјалистичке партије Србије у име Српске радикалне странке, да још једанпут размисле и о томе шта су желели грађани Србије, шта су желели они који су гласали за ту коалицију, да размисле о томе да смо после осам година победили, лако и чисто, носиоце ДОС-овског режима, оне који су шишали децу по школама у новембру 2000, јануару и фебруару 2001. године, да смо победили оне које су спровели пљачкашку приватизацију и да размисле да ли њима дају нови живот или не. Што се нас тиче, ми смо спремни за наставак разговора, ако их буде, а истовремено морам да вам кажем да никога низашта нећемо да мољакамо. Увек смо у стању били и бићемо да се боримо за интересе народа без обзира на то да ли седимо у фотељама власти или не. Српска радикална странка поднеће и Предлог закона о потврђивању Споразума о којем је било толико речи у претходном периоду, где бисмо у другом члану ставили једну интерпретативну норму како и на који начин ми тумачимо Резолуцију 1244 и сам Споразум. Нешто што би било прихватљиво чини ми се за све политичке субјекте, тако да смо спремни и на ту врсту разговора са представницима Социјалистичке партије Србије, иако сматрамо да је правна анализа, коју је ДСС урадио, добро урађена и да мало шта може да јој се замери. Или готово ништа, ако хоћете. Такође, мислим да нико Српској радикалној странци није ни покушао, и због тога смо посебно задовољни, да пребаци било какву некоректност у разговорима. За нас је најважније да смо потпуно чисти, да нам је чист образ, да су нам чисте руке и да смо могли свима да кажемо, у сваком тренутку, оно што мислимо, да никога не уцењујемо и да никоме не претимо. А о томе како и на који начин, из којих центара се све воде игре за формирање владе, ја мислим да ће се о томе књиге писати. И домаћих и иностраних, и ко од кога тражи и узима паре, о томе ће се годинама причати, верујте ми. Поносан сам на чињеницу да у тим причама нема српских радикала, и то не само као члан странке већ као неко ко је свој глас, као нешто што је најважније, на изборима дао за ту странку. Истовремено, понашање власти која не жели да одговори ни какво је стање у буџету, ни шта то чека Србију на јесен и зиму, а посебно би било занимљиво да видимо како ће то Млађан Динкић да објасни господину Кркобабићу да ће пензије да буду у разини 70% од нивоа примања на нивоу Републике Србије. Дакле, просто, онда ћете тек видети колико су представници појединих коалиција у ствари били некоректни и према Српској радикалној странци и према Војиславу Коштуници. Али, у сваком случају, шта год да се догоди у Србији у наредном периоду, ми ћемо озбиљно обављати свој посао, обављати га у складу са Уставом и законом, не онако како то раде представници појединих странака у искључиво партијском интересу, па чисте терен, размишљају пре него што дођу на власт, па вам отуда и пресуда господину Милошевићу, па вам отуда и хапшење Жупљаниново и много других ствари. О хапшењу Жупљанина наравно и на начин и све друго како је изведено не морам ни да говорим колико је то лоше за једну земљу и за њен имиџ. Изволите, ако имате било каква питања, ми смо спремни на ваша питања да одговоримо. Ја сам, наравно, све време говорио о републичком нивоу власти. Схватили сте ме. Мислим да сам био прилично прецизан. Изволите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Sun Jun 22, 2008 4:13 am

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 19.6.2008.


Александар Вучић: Даме и господо новинари, оно што се догодило данас у поступку против др Војислава Шешеља пред Хашким трибуналом, представља један од највећих скандала од почетка суђења. Наиме, тужилац Мандис је најавио могућност наметања браниоца Војиславу Шешељу и то само због чињенице да су им свих 27 сведока поражени, само зато што им од њихове оптужнице није остао камен на камену и сад не знају шта да раде и како да се обрачунају са Војиславом Шешељем и зато најављују могућност наметања браниоца.
Истовремено Српска радикална странка указује на чињеницу да су председник Србије Борис Тадић, али и председавајући Скупштине Србије господин Кркобабић, прекршили Устав Републике Србије, јер у Уставу Србије јасно стоји само једна норма, а то је да је Скупштина Републике Србије конституисана верификацијом мандата народних посланика и никакве стручне службе Скупштине Републике Србије немају право да мењају вољу народа и грађана ове земље, донету или приказану кроз Устав Републике Србије. Оно што јесте озбиљна штета за нашу позицију у свету јесте чињеница да се Народна скупштина Републике Србије није изјаснила о Еулекс мисији, да Народна скупштина Републике Србије се ставља по страни као највиши законодавни, односно стављају улогу Народне скупштине на страну, као највишег законодавног органа, као најважнијег органа, као органа који оличава и државно јединство и као органа који увек до сада одлучивао о свим битним питањима. Тиме се шаље и веома лоша порука српском народу на Косову и Метохији, а то је да држава Србија не жели да брине о делу своје земље, да држава Србије не жели да брине о делу свога народа и мислимо да, разуме се, највећу кривицу за то сноси Борис Тадић, али и сви они који заједно са њим учествују у пројекту избегавања седнице Народне скупштине Републике Србије. Зато што су то ситни политичко-трговачки интереси опредељивали Бориса Тадића да донесе такву одлуку и да на то наговори оне са којима данас преговара. Што се разговора о влади тиче, Српска радикална странка је са најбољом могућом намером ушла у те разговоре, са најискренијом могућом намером, са намером да формирамо одговорну владу, националну владу, али владу која ће решавати проблеме грађана Србије, која ће се обрачунати са криминалом и корупцијом, владу која ће донети промене грађанима Србије после осам година. Ми смо и даље спремни за разговоре, ми смо и даље спремни за компромисе и сасвим смо уверени да нико не може да каже на српској политичкој сцени да смо било кога, на било који начин, било када и било где притискали, уцењивали, не знам шта тражили, или тражили нешто више, или нисмо били довољно галантни у расподели функција, или не знам шта. Дакле, просто мислим да нико не може да нам замери ни једну једину реч, а наравно ко год хоће да прави неприродне коалиције или оне коалиције које су противне и моралу, али и противне вољи грађана Србије, увек може. Наравно, легалитет им је обезбеђен, само легитимитет није, а легитимитет је, сложиће се сви увек, најважнији. И наравно, позивам све људе да вечерас дођу на „Београдску алимпијаду”. Биће веома занимљиво. Могу да вам кажем да ће бити интересантних дисциплина, биће „фотељашки варатон”, биће „бацање закона с рамена”. Биће много дисциплина веома интересантних. Мислим, да вам кажем, кад су малопре читали само дисциплине, алимпијске, слатко сам се насмејао. Али, мислим да ће бити занимљиво, па позивам, наравно, и све вас новинаре, али и све грађане Београда да дођи на „Алимпијаду”. Ми ћемо „Алимпијаду“ наставити, јер је то наш протест против не само незаконитог већ и, рекао бих, пре свега неморалног понашања В.Д. градоначелника Београда, али и његове партије која је стала на његову страну, дакле Демократске странке. Изволите, ако имате неко питање. На сва ваша питања смо спремни да одговоримо. Кажите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Jul 03, 2008 7:29 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 3.7.2008.


Гордана Поп–Лазић: Даме и господо новинари претпостављам да је за вас и за целокупну српску јавност, али и светску јавност, вест дана ослобађајућа пресуда ратног заповедника муслиманских снага у Сребреници Насера Орића који је ослобођен кривице за злочине над Србима у том граду 1992/1993. године. Судија Шомбург подвукао је приликом изрицања пресуде да је током суђења непобитно утврђено да су почињени тешки злочини над Србима у два притвора у Сребреници, између септембра 1992. и 1993. године. Међутим, доказано је да су ти злочини се заиста и десили, али да то наравно није довољно да конкретна особа буде осуђена за те злочине и уколико је тако ми сматрамо да је господин Шомбург апсолутно у праву. Шта је истина неки суд који је то заиста у правом смислу и који је заинтересован да суди по правди и правичности на основу утврђених чињеница могао би да донесе праву одлуку. Обзиром да се ради о једном политичком суду, јасно је, данас, ваљда свима који прате дешавања у Хашком трибуналу да од њега не можемо да очекујемо правичан. Још један доказ је да је то суд очиледно само за Србе и после ослобађајуће пресуде Рамушу Харадинају, па сада и Насеру Орићу, то је, ја мислим, једна апсолутна истина коју више нико не може да побије. Међутим, уколико је ово пресуда која је заиста донета на основу доказа да нема никакве везе за све оно што се у Сребреници десило 1992/1993. године са Насером Орићем иако је господин Шомбург убеђен у то као и целокупно Судско веће, онда заиста има наде да верујемо и да очекујемо да судски поступак који се води против др Војислава Шешеља може већ сутра да буде прекинут, јер до сада ниједан сведок, а ни само Тужилаштво није утврдило да било какве везе има између било ког злочина који се несумњиво десио у грађанском рату, има везе са Војиславом Шешељем. Дакле, ослобађајућа пресуда је нешто што можемо да очекујемо и што мислимо да је једина нормална последица свега онога што се пред Хашким трибуналом у процесу против Војислава Шешеља дешава и да се сваки сведок Тужилаштва претвара у сведока одбране, односно да ни један једини од њих није тврдио да је било који злочин који се десио има икакве везе са Војиславом Шешељем. Толико о томе, а хтела бих да прокоментаришем конституисање и парламента и избор нове владе коју можемо да очекујемо да ћемо можда већ сутра или прекосутра, или можда 4. јула на дан независности Сједињених Америчких Држава, што би било примерено, да добијемо, пре да ће то бити 4. јула него што ће бити сутра, не због тога што ће посланици своје амандмане образлагати до касних вечерњих сати него до тога што, сутра је то да, је то симболично, а симболи су за неке који се боре за нови светски поредак веома важан. Дакле, сматрали смо да је време тоталитарног режима далеко иза нас и да је престао да постоји оног момента када је у Србији уведено вишестраначје. Нажалост, приликом самог конституисања парламента схватили смо да то није тако и да се враћамо уназад. Врло добро нам је познато, ја мислим да то јавнос у Србији веома цени и да је то препознао, да се Српска радикална странка итекако борила за унапређење парламентаризма и демократију у Србији. Ми не можемо да останемо неми на све оно што се противи Уставу, законима и правном поретку ове државе, због тога смо од тренутка избора председника Скупштине сматрали да је то заиста непримерено једној развијеној демократији, ако већ процењујемо да то јесмо, да посланик из посланичке групе која је једва ушла у парламент постане предсеник скупштине, да се броје гласови оних народних посланика који то не могу да буду на основу закона о сукобу интереса, дакле, они који се већ налазе на функцијама или су постали преседници општина или чланови неких других извршних органа на нивоу локалне самоуправе. Наравно, очекујемо да Уставни суд реагује и да нам каже да ли смо били у праву или нисмо. Ми верујемо да Уставни суд неће да пожури са својом одлуком, али кад-тад мораће да се огласи и онда се поставља питање – шта онда ? То ће се исто десити и приликом избора владе. Опет ће гласати неки посланици који то практично нису или не могу да буду. Шта ће бити са том владом? То смо потенцирали из разлога, пре свега, очувања уставног поретка и поштовања Устава, а онда смо добили предлоге закона о влади и Предлог закона о министарствима где смо видели да грађани у Србији нису равноправни, да нечји глас вреди као један глас, нечји глас вреди као два гласа. Тако ће бити и у будућој влади. Председник владе има златни глас, онај доглавник који буде до њега или како га зову заменик преседника владе, је ту да нахрани своју или партијску сујету, јер, нажалост, у овој држави демократија постоји само док су избори расписани, док идемо у изборну кампању, док се бирачима обећава шта ће се догодити уколико нам поверују, уколико гласају за нас. Након гласања затвара се књига, заборављају се изборна обећања и почињу трговине партијских руководстава углавном. Ако је то демократија онда смо ми далеко догурали, али наше мишљење је да то није ни близу онога што бисмо ми желели након 18 година вишестраначког система у овој земљи или што би желели грађани Србије. Заиста, дивимо се и стрпљењу и издржљивости грађана који то посматрају. Наравно, имају свој критички став, али дозвољавају да их поједине политичке партије, поједини политичари, годинама, годинама заваравају лажним обећањима све до тренутка док не дођу у ситуацију да та обећања треба да почну и да испуњавају.
Члан 125 Устава је потпуно јасан и говори о томе ко сачињава владу, да је то председник владе, један или више потпредседника и министри и не може ниједан од тих потпредседника да буде заменик потпредседника и да има нека ексклузивна права у односу на друге потпредседнике, не због тога што се то нама не свиђа, јер то може бити Дикић, ја верујем да би он то јако желео, то може да буде Ђелић и он би то јако желео вероватно. То може да буде Ивица Дачић, претпостављам и он би то јако желео и претпостављам да би 90 посто министара у Влади Србије да баш они буду ти који ће се звати заменици преседника потпредседник. Зашто? Е, то је сад питање. Вероватно ће се и у овој влади иза које стоји ни мање, ни више, 19 политичких партије, дакле, више него у оној првој досовој влади 2000. године наћи људи који нису дорасли функцији на којој ће се наћи и нису дорасли историјском трентуку и озбиљности тог историјског тренутка у коме се држава и српски народ налази. Наравно, скупштинска већина може да изгласа шта год хоће, може да уради шта год хоће. Ми који смо носиоци народног суверенитета, народни представници у том представничком дому, ја морам да одржим једно кратко предавање из демократије и овде због јавности, а то смо учинили у више наврата и у парламенту, јер Српска радикална странка итакако држи до тога. Не можемо ми који смо од народа преузели суверено право да у њихово име одлучујемо прелазимо преко гажења основног и највишег правног акта ове државе Устава Републике Србије. Можда ово није круцијално питање у држави и сигурно да није, али, ево већ на том првом кораку се показује какво неповерење између коалиционих партнера постоји и колико ће та влада бити неефикасна и како ће она радити. Дакле, ако сваки грађанин, ако свако го днас мора да потшује овај Устав, а ви сте изашли на изборе и бирали некога од нас 250 који тамо седимо. Не можемо ми у ваше име да се одрекнемо овог Устава и да кажемо – ми нећемо да га поштујемо када смо ми у ствари најобавезнији да га поштујемо штитећи вас и ваше право. И замислите ту нову владу која ће да се, јер кажу мандат владе почиње оног тренутка кад она положи заклетву, да положи заклетву имајући у виду овај овај Устав, са руком на Уставу, а не мора да буде баш тако фигуративно и да у том трентку прекрши устав. Закон о влади ћете такође наћи пред Уставним судом и верујем да ће неки уставни суд тиме да се позабави. То су, можда, процедуралне ствари. Може да вам се учини да су у питању формалне ствари, али нису. То је нешто што указује на садржину и суштину оних који ће управљати овом државом. Дакле, полако, али сигурно уводи се држава, на мала врата се уводи преседнички систем, а да тога, можда, нисмо ни свесни. Један човек који је тренутно председник Републике биће очигледно и председник владе и држаће, а биће председник Уставног суда, постоји тамо само десет људи који су изабрани на његов предлог, држаће све институције у својим рукама. Оно што смо ми у начелу о расправи о овим законима рекли, а што је став Српске радикалне странке јесте да, нажалост, велике политичке партије, ту наравно не мислим на Српску радикалну странку, али на неке друге које планирају да буду велике стално вуку неке пришипетље за собом и оживљавају оне који су на политичкој сцени готово мртви, који не постоје, јер да је, верујем Г17 изашао сам на изборе питање да ли би имао 25 мандата колико чини ми се сада има манадата, шта би било са Вуком Драшковићем, шта би било са Чанком, да ли би они имали посланике у парламенту. Али, ето, неко то ради из побуда које не верујем да су партијске, из побуда које треба уведу мало хаоса у сам парламентарни животи и то је оно што није добро. Оно што бисмо ми желели да Србија дочека, то је да постоје две, три јаке политичке партије које ће се смењивати на власти, које ће једна другу контролистати. Како би то лепо било да на функцији председника скупштине имамо човека из најјаче политичке партије, најбројнијег посланичког клуба у парламенту, ма ко то био, а можда из друге две партије коалицију која ће формирати владу, из неке треће, четврте политичке партије председника Републике, зашто да не, каква би то међусобна контрола била и колико би ту било много више услова за напредак у овој држави. Овако се све своди на предузетништво. Они који се докопају одређених фотеља гледају само како да се обезбеде до краја живота иако не знају колико он може дуго да траје, али нема тога ко је обезбедио ни себе а камоли своје потомке за цео живот, па отуда и те ниске побуде нажалост нису оправдање за прављење овакве владе и оваквих грешака кавкве се праве у тренутку када покушавају да нам отму један део територије и када покушавају економски потпуно да нас униште и наравно, да униште национални понос који је код многих итекако пољуљан. Ето, толико, хвала вам. Можда је било мало дуже, али били сте инсприративни. Изволите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Mon Jul 14, 2008 4:24 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 10.7.2008.


Александар Вучић: Даме и господо новинари, Српска радикална странка сматра да Демократска странка предвођена Борисом Тадићем, који се све време понаша искључиво као председник странке, а ниједног секунда као председник Републике Србије, покушава, не на мала, већ на велика врата да уведе диктатуру у Србију. То се види у свим сферама друштвеног живота, уцена, притисака, најнеморалнијих могућих понуда на свим нивоима, до тога да се преузима потпуна контрола над медијским простором Србије у којима могу да постоје само они који су послушни његовом величанству Борису Тадићу и никоме више. Ситуација у којој ви смењујете једног Емира Кустурицу, о којем свако у овој земљи мора да каже да је национални бренд, а на његово место постављате Соњу Лихт, ситуација у којој вас не интересује то што неки људи имају потписан коалициони споразум и то што су се све договорили, већ морате да добијете власт по сваку цену, показује да Борис Тадић ни од чега не преза, да га ни од чега није срамота и да се на челу државе налази човек који власт воли више и од земље и од народа, једино себе воли мало више и од те власти. Изволите ако имате неко питање, на ваша питања спремни смо да одговарамо. Наравно, ми ћемо се тој диктатури Бориса Тадића и Демократске страке супротстављати на сваком месту, на сваки демократски дозвољени начин. Изволите ако имате питања. Кажите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:44 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 15.7.2008.


Александар Вучић: Даме и господо новинари, Српска радикална странка и Демократска странка Србије – Нова Србија покренуће управни спор пред Окружним судом у Београду због тога што је верификација мандата извршена на незаконитој седници Скупштине града Београда. Ја не морам да вас подсећам, а жао ми је што то многи медији из лукративно политичких разлога нису желели да пренесу, да је јуче био прави скандал на седници Скупштине града, не само у моралном, већ и у фомалном смислу. Наиме, дневни ред није изгласан имајући у виду чињеницу, иако је постојао покушај да нам се објасни да је 54 већина од 110, додуше, краткотрајан и неуспешан. Чим дневни ред није изгласан нико други није надлежан да мења и установљава дневни ред сем господина Алимпића. Господин Алимпић је имао рок од 20 дана да направи тај дневни ред, он га је и направио. Међутим, тај дневни ред није изгласан. Нико није овлашћен да тај дневни ред на такав начин мења, посебно не пошто је већ било изјашњавање и обављено гласање на седници Скупштине града и потпуно је јасно да је једино логично решење било избори. Међутим, очигледо је да бахатост нема границе и да Демократска странка по сваку цену, дакле, не размишљајући ни о праву, ни о правди, ни о моралу, ни о чему, као и њихови медијски пријатељи, имају само један циљ, а то је да се дочепају својих фотеља. Најјадније је и најсмешније образложење људи из Демократске странке зашто да се не иде на изборе и налог који су дали појединим медијима, то је да је то скупо. Седамдесет милиона динара, дакле, негде око 880.000 евра је скупо. Знате ко је користио тај аргумент? Адолф Хитлер. Најчувенији аргумент Адолфа Хитлера зашто нам нису потребни избори, јесте да су избори скупи. Није случајно да Демократска странка и неке телевизије и новине користе управо Хитлерову аргументацију. Узгред 880.000 евра они украду просечно у року од 15 минута дневног обављања посла у Београду. То вам је негде само свој аутомобил да да њихов кандидат за градоначелника, један, не мислим на више, само један, то вам је четвртина плаћена избора у Београду. Е, толико о томе колико су избори скупи. Избори никада нису скупи. Скупо је то што неки људи позивајући се на Хитлеровске идеје покушавају да нам објасне како је то за нас најбоље. Имам још једну ствар која је врло важна порука. Дакле, па, ја и данас у Политици читам истакнутог члана Демократске странке који нам се дуго времена лажно представљао као независни аналитичар Зоран Стојиљковић који тврди да ми нећемо добити довољан број гласова да ДСС неће добити довољан број гласова. Ја сам се сложио са тим и рекао да сам апсолутно сигуран да данас и у Океанији изучавају моделе помирења из Србије и да те странке ће проћи убедљиво најбоље на изборима. Не знам у чему је онда проблем. Идемо на изборе и решили сте све проблеме. Добиће листа Демократске странке 60 посто, социјалисти 30 посто, ми ћемо да будемо на неких 5-6 посто, ваљда ћемо да пређемо цензус и остале странке испод цензуса, а то је ваља њихов интерес. Онда да идемо на изборе и да установимо само да су ти лажни аналитичари у праву и да заврше тај посао, имаће чисту ситуацију и нико неће моћи ништа да им каже. Ми се избора не плашимо, ми се изборима радујемо без обзира што смо имали потписан коалициони споразум па је реч погажена. Избори су најбоља прилика да људи покажу шта заиста мисле. На изборима се види ко је изиграо, а ко није изиграо поверење грађана. Ја сам уверен да ће људи мимо воље лажних аналитичара, лажних изборних стручњака и оних који Хитлеровским методама покушавају да кажу да су избори скупи показати своје право лице, показати своју праву вољу, а наш циљ на тим изборима је апсолутна победа. Изволите ако имате неко питање, на сва ваша питања смо спремни да одговарамо. Пре свега, конференција је сазвана због града, а наравно нећу избегавати ни друга питања, али бих вас замолио ако углавном могу да се концентришу на ово питање. Изволите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:45 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 17.7.2008.


Александар Вучић: Даме и господо новинари, Српска радикална странка констатује да нова власт у Србији, очигледно је, има танку већину засновану не на програмским принципима, већ на принципу очувања фотеља по сваку цену, јер око основне ствари, најважније тачке за све грађане Србије они нису успели да постигну никакву врсту консензуса, ни компромиса да опозицијом. Оно што је до сада увек представљало тачку окупљања данас представља тачку раздвајања и политичког сукоба политичких странака у Србији и та тема је Косово и Метохија, јер потпуно је јасно да представници овако напаковне политичке већине у Србији не знају шта да раде ни са Косовом и Метохијом, ни са грађанима Србије, једино што их интересује и једино што знају то је шта ће са својим фотељама. Српска радикална странка из много разлога не може да гласа за овакав текст Резолуције. Ово је по први пут у последњих неколико година да се власт не консултује, да се режим не консултује, са представницима опозиције о томе како би требало да изгледа текст једног општег правног акта какав је Резолуција о Косову и Метохији. Истовремено, Српска радикална странка само тражи поштовање интерпретативне декларације везане за ССП, што значи, уколико ми прихватимо и урадедимо наш унутрашњи правни систем на такав начин да кажемо да ми то тумачимо на тај начин да је Косово и Метохија део Републике Србије, онда не бисмо одбацивали Споразум о стабилизацији и придруживању и до је једна ситница, дакле, коју би свака нормална земља на свету тражила и то тражим од нашег унутрашњег правног ситема, не од било ког другог и надамо се да ће то прихватити неке друге политичке странке. Што се тиче ситуације у Београду ми очекујемо одлуку Окружног суда да видимо шта ће они рећи, а ви знате да у части и честитост људи из СПС-а верујемо. Они су рекли да ће бити нових избора, пошто кажу за њих је неприхватљива коалиција са ЛДП-ом. Подсетићу вас на ту причу Вука Драшковића из 1998. кад је ушао у власт са СПС-ом на савезном нивоу, па је он рекао – нисмо ми овде у власти са СПС-ом, ми овде само хоћемо да поправимо дипломатску позицију Србије, оно што је најтежа ствар, тамо где је главна власт ми тамо нисмо и онда је завршио на три посто и више никад није прешао тих три посто. Не треба бити баба Ванга и много паметан па да закључите шта се поново збива само с некима другима. И још једну ствар, ми мислимо заиста су избори најпоштеније решење, јер нико у Београду није гласао за коалицију СПС – ЛДП – Демократска странка и Г17. Дакле, апсолутно ни један једини човек у Београду за ту коалицију није гласао. Избори су најпоштеније решење, а ја сам сигуран да они који су формирали власт данас имају убедљиво највећу подршку народа. Народ је, не одушевљен, фасциниран овом влашћу, да се слави по кућама, на сплавовима, то су журке свуда од одушевљења људи како је власт формирана. Па, пошто је тако, онда очекујем да 70 посто добије ЗЕС или ЗЕБ, како се већ зову, 25 посто да добије Социјалистичка партија Србије и та коалиција чудесна, а ми остали ћемо да се бијемо да дођемо ту негде до три посто, мало ли је. Тако да не разумем те аргументе да не прихватају изборе, сем оних што је онај дан Ђилас наредио једној уредници Б92 да мора да прави прилог о томе како су избори скупи, па заборавио човек да је то био Хитлеров кључни аргумент, а избори су 880.000 евра што његове лопуже извуку док сте рекли кекс. То није ни стоти део његове имовине, ситница једна за њих, а за њихове лопове то за 15 минута украду на дневном нивоу, никакав посебан проблем. Изволите ако имате неко питање.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:45 pm

Томислав Николић: Даме и господо новинари, Радован Караџић се жртвовао за свој народ у Републици Српској, а њега је жртвовала Србија, актуелна власт, Борис Тадић и марионете окупљене око њега и то је читав један ланац марионета, прозападних, проамеричких, они имају Тадића, Тадић има своје марионете. Српска радикална странка ће учинити све, употребиће сва демократска и дозвољена средства да најкасније до краја године очисти са власти овакав режим за који не постоји више никаква светиња. Најпре Славицу Ђукић – Дејановић која је јуче у 9.30 информисана од Бориса Тадића да је Радован Караџић ухапшен у петак увече у 21.30, а онда је ушла у салу Народне скупштине, оптужила радикале и остале припаднике опозиције да својом опструкцијом спречавају инвестиције у Србији, Газелу, то су помогли сви медији. Сви медији су јуче говорили, чак и лажно, да су јуче радикали вршили опструкцију у Скупштини иако се нисмо ни јавили за реч и да ми спречавамо огроман број инвестиција неизгласавањем закона о њима и онда је распустила Народну скупштину на 14 дана свесна тога да треба ублажити гнев, срџбу, тугу, жалост, сва она најлепша и најдубља и најтежа осећања која човек у себи може да носи после овакве издаје.
Ово је почетна етапа у испуњавању обавеза нове владе. Ово је план који је Борис Тадић одавно склопио са својим менторима са запада, а у ту мрежу су упали Социјалистичка партија Србије и остали учесници у влади, најпре враћање амбасадора у државе које су признале независност Косова и Метохије, потом хапшење Радована Караџића, следећи корак је мирење са независношћу Косова и Метохије. Сведоци сте да и у овако угушеној слободи медија, у оваквој диктатури којом је Борис Тадић осигурао мир у Србији и при оваквим велеиздајничким потезима, да ипак у јавност процури и оно што грађани о томе заиста мисле, иако по неку радио станицу која је још слободна можете да окренете чућете да људи проклињу оне који су у овоме учествовали и да им желе све најгоре. Ја заиста никоме не желим зло у Србији, али за разлику од ових бездушника ја верујем у Бога и ја се Бога бојим. Они који су у овоме учествовали нека знају да је Божја казна понекад и сурова, да понекад није упућена онима који су дело учинили, него онима који су им драги. Ја бих се бојао Бога да урадим овако нешто, ни гнева народа, ни историје, бојао бих се Бога.
Данас сте чули саопштење Социјалистичке партије Србије. У Србији је Социјалистичка партије постала портпарол Министарства унутрашњих послова. Нас Социјалистичка партија Србије обавештава да припадници МУП-а нису учествовали у хапшењу Радована Караџића. Па, ко је? Па, ко то хапси по Србији ако не хапси МУП? Ко одобрава акције МУП-а ако са њима није упознат министар полиције? Када је ухапшен Слободан Милошевић, Српска радикална странка се прикључила протестима које је организовала Социјалистичка партија Србије. Да ли ће сада Социјалистичка партија Србија да се прикључи протестима када их буде организовала Српска радикална странка или се њихов живот своди на то да кад они осете тугу да Србија треба да буде тужна, да кад они осете срећу, Србија треба да буде срећна. Ово је заиста тежак дан у историји Србије. Радован Караџић није ратни злочинац. Радован Караџић је потпуно заслужено постао мит и легенда у српском народу и ми треба да га волимо и поштујемо, макар толико колико Хрвати воле Туђмана, колико муслимани воле Изетбеговића, нема никакве разлике. Његова једина несрећа, као и несрећа свих нас је у томе што смо Срби и што нама није дозвољено оно што је дозвољено другим народима. Данас је Стејт дипартмент издао саопштење у коме каже да је ухапшен човек који је организовао концентрационе логоре. Ко то прича о концентрационим логорима? Ови који су формирали Гвантанамо? Ови који су Србима у Бонстилу вадили органи и продавали их широм блискоисточних земаља? Ко то расађује овај вид демократије у свету и ко то налази саучеснике за све то у Србији? Радите ви шта хоћете, јако лоше радите и ми не можемо да вам приговоримо било шта, бар вама који од свог новца живите, али Радио-телевизија Србије нека зна, ми нећемо да трпимо овакву Радио-телевизију Србије. Она, бар, у половини припада и грађанима Србије који мисле другачије од Бориса Тадића, бар са половином, а од синоћ мислим да је тај језичак прешао на нашу страну. Много више Радио-телевизија Србије припада нама који смо згранути овим што се десило у петак увече, него онима који би овоме да се радују. Ми позивамо Радио-телевизију Србије да се отвори за све грађане Србије, иначе нам неће бити тешко да зауставимо потпуно рад овакве телевизије. Ми да плаћамо претплату за овакву трелевизију нећемо. Ја не плаћам ни за Б92, ни за Фокс, ни за Пинк, могу да раде шта хоће, могу већ да рачунају економске ефекте овог хапшења, могу да, кад причају где је рођен Радован Караџић, да приказују Маркале, њима је изгледа све дозвољено, али то државна Телевизија не сме да ради. То државна Телевизија неће моћи да ради зато што од оно мало новаца што грађани Србије имају обавезно један део оде за издржавање сервиса Бориса Тадића. Е, па неће више. Поручите им слободно да то више неће моћи да се деси. Понављам имаћемо контакте ових дана са другим људима који ову ситуацију у Србији не могу да трпе и ту првенствено мислим на Војислава Коштуницу, на Велимира Илића, представнике странка које су сада у фронту одбране Србије од диктатуре Бориса Тадића. Позивам и све остале, моралне, честите, поштене људе, нема везе у којој се политичкој странци налазе, да се отргну испод овог јарма који се ставља свим грађанима Србије. Неће њима бити боље уопште ако ово прихватимо, ако останемо без Косова и Метохије, ако крену на Рашку, ако крену на Војводину или, Бог зна, где још. Ово ми личи на један простор на коме је Америка направила пожар и сад још само неке пламичке који су остали, који тињају, лупкају да се случајно не би изродило још нешто, јер кад нема лавова онда шакали нападају село. Све лавове у Хаг, поби их, склони из српског народа нека остане Србија шакалима да је черупају, да је деле, да је комадају како они хоће. Ми смо у борби за одбрану др Војислава Шешеља, ми најбоље знамо шта је Хаг. Многи од вас то знају исто тако добро. Нико од вас неће смети нигде да објави шта је у ствари Хаг. Наставиће се наша борба са ветрењачама против Хашког трибунала све док не будемо у могућности да водимо Србију, али у оваквим непринципијелним коалицијама, у оваквим мешавинама какве се у Србији стварају више ништа не би било чудно, ни немогуће.

Социјалистичка партија Србије носи на себи тежак жиг, тежак морални жиг, да оно што није дала да буде њој учињено, да је 15 дана по доласку на васт учинила другима. Од тога нико не може да се опере. То се пере само тако што та странка доноси одлуку где ће и како ће даље и њихове приче да не смеју са нама да не би били утопљени или усисани, како је то грубо рекла Славица Ђукић, претворили су сада у причу да ће СПС бити усисан од свог политичког супраника, идеолошког супарника од Демократске странке. Па, шта је часније и моралније? Чак и да се деси да постанете део неке веће организације, јел то треба да буде организација са којом се потпуно слажете или она са којом се не слажете, она која вас је уништила, која је уништила земљу. Осам година се боримо да скинемо лопове са власти. Кад смо дошли до саме границе Социјалистичка партија Србије омогућује да лопови остану и даље на власти, па нека мисле где ће им душа. Ми ћемо своју да сачувамо и у овако тешким временима, а грађане Србије позивам да не клону духом, ништа није заувек изгубљено, наше легенде, наши митови, наши хероји остаће и даље наши хероји, а Србија ће да рађа и даље нове, честите, поштене људе, нове хероје и Србија мора да крене напред. Ја нећу људским главама да бројим колико кредита ће Србија добити. Онај ко то ради нека размисли добро шта мисли својој деци, својој породици, својим потомцима, шта књигама које ће о њему да пишу. Политичари постоје да би о њима писали књиге ни због чега другог. Ми сви добро живимо. Ми се не одликујемо тиме ко има већу имовину, ми имамо сви довољно за себе, само никад довољно славе за политичаре. Е, слава у петак у 21.30 није пала ономе ко је ово урадио са Радованом Караџићем. Ако имате неко питање изволите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:46 pm

Томислав Николић: Даме и господо новинари, народни посланици Српске радикалне странке припремили су Предлог за разрешење председника Народне скупштине Славице Ђукић – Дејановић. Тај предлог смо упутили Посланичкој групи Демократске странке Србије која ће се у року од сат изјаснити да ли га подржава и да ли њихови посланици својим потписима подржавају одржавање ванредне седнице Народне скупштине Републике Србије на којој би се о томе расправљало. Славица Ђукић – Дејановић је повредила више одредби Устава и више одредби Пословника Народне скупштине на седници на четвртом дану, IV ванредног заседања, седници коју је грубо прекинула не обавестивши нас ни због чега то прекида, нити када можемо да очекујемо наставак те седнице. Да би још више појачала своју одговорност синоћ је медијима дала изјаву да је то учинила у договору са председником Србије Борисом Тадићем. Тиме је директно признала да сам био у праву када сам упозорио на то да је она у понедељак, после консултација са председником Србије, прекинула седницу Народне скупштине Републике Србије, али Славица Ђукић – Дејановић као човек који се врло мало разуме у политику не зна да председник Републике Србије, да његов однос, његова сарадња са Народном скупштином се заснива на томе да потпише или не потпише закон који је изгласала Народна скупштина Републике Србије и да буде обавештаван о седницама. Не може председник Републике Србије да одреди да седница треба да буде прекинута зато што му се чини да се поједине политичке странке или народни посланици промовишу за говорницом Народне Скупштине Републике Србије. Славица Ђукић је повредила достојанство Народне скупштине, понизила, погазила одредбу Устава по коме је Народна скупштина највиши представнички орган власти по коме је у Србији извршена подела на три гране: законодавну, извршну и судску одредбу по којој нико не може да командује Народној скупштини, а посебно не председник Демократске странке. Уколико то прође некажњено, мислим да се широм отварају врата да се ова диктатура коју Демократска странка спроводи у медијима и на улицама пресели у Народну скупштину Републике Србије у то мало демократије створене у ових, колико има, 18 година вишестраначког система у Србији. Ми ћемо данас сигурно предати овај захтев и вероватно ћете сазнати до краја рада да ли је он повезан са заказивањем ванредне седнице Народне скупштине Републике Србије или не. Истовремено, обавештавам вас да ћемо користити своје политичко право да прозовемо одређене министре који су дужни да на позив сваке посланичке групе, једном месечно дођу у Народну скупштину, да се одржи седница на којој би се расправљало о њиховој одговорности за коју смо ми убеђени да постоји, макар код министра унутрашњих послова и министра спољних послова за потезе које вуку у последње време или које су већ повукли. И, треће, ми ћемо радикализовати протесте. Очекујем да у уторак одржимо први митинг у Београду. Биће то митинг у борби за очување демократије против диктатуре, против медијског мрака који у Србији, очигледно, заводи Демократска странка и њен председник Борис Тадић. Ићи ћемо у једну медијску шетњу да упозоримо представнике појединих медија, оних које директно из џепа финансирамо, да Србија није Борис Тадић, да Србија није Демократска странка, да Србија није Кушнер који се чак меша и у то хоћемо ли ми тражити правду пред Међународним судом правде или не. Знате, у народу се каже, кад вам неко даје савет, а нисте га тражили, да он то, у ствари, прети. И увек кад вас неко саветује, а ви му се нисте уопште обратили, знајте да вам прети. Кад каже – пази шта радиш, чувај се. Е, тако и нама Кушнер као да смо ми њега питали хоћемо ли да се обратимо, шта он мисли о томе, да ли да се обратимо Међународном суду правде или не. Не, он каже – немојте да се обраћате Међународном суду правде да бисте били члан Европске уније. Па немојте ни да дишете, па немојте идете, па немојте да правите куће, па немојте да се волите, немојте ништа да радите и бићете једног дана чланови Европске уније. Ми ћемо инсистирати у Скупштини Србије да се Србија обрати Међународном суду правде. Ево, ми им нудимо једно прелазно решење. Могу, рецимо, против неке државе да поведу спор која је признала независност Косова и Метохије, неке државе која није члан Европске уније, ако не мисле да се замере Европској унији, па ви пронађите у Европи. Ја знам бар две такве које би се осетиле грдно погођеним ако се баш на њих сручи терет признавања независности Косова и Метохије. Спремни смо да у борби за демократију идемо до краја. Наше методе су демократске, апсолутно се разликују од оних који су на недемократски начин дошли на власт и сада нам показују да то желе да простру и на време кад врше власт. Позивамо Демократску странку Србије, Нову Србију и Социјалистичку партију Србије да се придруже и прикључе овим протестима. Отприлике су то странке идеолошки које сматрају да је у Србији тренутно завођење диктатуре на дневном реду.
Што се самог хапшења Радована Караџића тиче свесни сте тога да вас нисмо обманули у понедељак кад смо вам рекли да је ухапшен у петак. Много тога смо већ и тада знали, пустили смо да и сами нешто откривате. Србија је, бар шест месеци, знала где је Радован Караџић, шта ради, где се креће. Оне фотографије су из архива УДБА-е. Онда се поставља питање, ко то бира време када ће неко у Србији да буде ухапшен или не? Ко бира ко ће да га хапси? Ко бира на који начин ће да буде ухапшен? Ко бира који хашки отпуженик кад треба тамо да се нађе? Ко то понижава Србију и руши њено достојанство, њен суверенитет, да не причам о територијалном интегритету који је страховито угрожен понашањем Бориса Тадића и читаве те булументе скупљене око њега у Владу Републике Србије. Уосталом, седница је одложена, како је рекла председница Народне скупштине: ''Прекидам седницу за две недеље''. Да ли ико зна када ће бити настављена седница Народне скупштине? Ако је тај Споразум о придруживању био толико битан, откуд то да се одлаже на 15 дана? Ако је гасни аранжман био толико битан, откуд то да се он одлаже на 15 дана? Ако је борба за очување Косова и Метохије, ако је тврдња да настављамо потпуно државну политику у борби за Косово и Метохију, толико важна, откуд то да се она одлаже, не само за 15 дана, већ за крај седнице, која ће, очигледно је, да потраје јако дуго, и ми вас то сада на време обавештавамо. Ово ће бити седница Народне скупштине која мора да се заврши падом Владе. Уопште не видим излаз из ове ситуације, осим нових ванредних парламентарних избора. Ако је Борис Тадић мислио да ће Србија за 15 дана да се смири после хапшења Радована Караџића, грдно се преварио. Ако је мислио да ће народни посланици кроз 15 дана да ћуте о том хапшењу, грдно се преварио. Ништа није добио са ових 15 дана, па чак ни у Бриселу. И тамо седе неки људи који воде своје државе и који знају да се на начин на који Борис Тадић води Србију, нормална, честита, одлучна држава не води. Ни они га не цене уопште. Испостављају му рачуне, наш народ те рачуне плаћа, али они који испостављају рачуне не цене Бориса Тадића ни мало. Е сад замислите где на тој лествици, где се налазе сарадници Бориса Тадића, посебно политичке странке које имају одговорност за све ово што се данас дешава? Лепо је овим малим странкама кад уцењују и бирају министарска места, а сад кад треба на тим местима да поднесу одговорност, шта ће сад да буде? Шта, је ли довољно да Социјалистичка партија Србије изјави како МУП није хапсио Радована Караџића или је довољно да Славица Ђукић каже да је разговарала са председником Србије о наставку седнице Народне скупштине? Како баш ништа нису научили за ових 18 година, али баш ништа. Можда ће ово да очисти политичку сцену у Србији. Можда ћемо доћи до идеала о коме машта Српска радикална странка, о два политичка блока, зато што ово мешетарење ничему више не води. У Србији је тренутно рат у 100 локалних самоуправа. Шта је сад воља народа? Оно што је склопљено пре два месеца или што се сад растура па се склапа ново? И ко ту пита народ уопште? Ми смо са СПС-ом имали, можда у 80 општина, локалних самоуправа, власт. Можда ће то сад да спадне на 5, 6 општина. Ко је ту питао грађане тих локалних самоуправа? Где су то социјалисти сазнали да грађани нису задовољни коалицијом са нама, него траже коалицију са Демократском странком? Због тога позивамо Социјалистичку партију Србије на митинг. Ако сад не устану испашће да су многи били у праву кад су их нападали да нису демократе. Дружење са Тадићем неће их научити демократији. Само ће да им одузме још мало поноса и образа који имају. Ако имате неко питање, изволите. Ја ћу после да вам поделим наш предлог Захтева. Није још заведен, али ће бити. Изволите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:47 pm

Вјерица Радета: Даме и господо новинари, диктатура коју је Борис Тадић увео у Србији све више постаје озбиљна опасност за опстанак Србије, за опстанак српства. Видите сви, цела јавност види да је Борис Тадић и председник државе, и председник Владе, и председник парламента, да је власник Специјалног тужилаштва, да је власник готово свих медија у Србији, наравно, кад ово кажем не мислим у буквалном смислу власник, него да је он тај који заправо има управљачка права. Ово што је учинила Влада Републике Србије када је у питању враћање амбасадора у земље које су признале независност Косова је, заправо, први корак и најава и испитивање пулса јавности у Србији на оно на шта се спрема Борис Тадић, а то је очигледно да ће и прихватити и тај услов да врло брзо призна Косово као независну републику. Интересантно је да су у време изборне кампање повукли амбасадоре зато што су знали да чак ни њихови бирачи не би гласали за њих када би да су отворено рекли да су спреми да признају Косово као независну републику. Такође ми је било интересантно када се јуче појавио министар екологије да он у име Владе каже да је Влада прихватила, односно да је једногласно донела одлуку да се врате амбасадори у те земље које су признале независно Косово, земље Европске уније. Очигледно је да је и Влада свесна да ту треба нешто да се чисти, па је баш зато поставила министра екологије послала да о томе говори. Ово је противуставан чин. Влада Републике Србије то није смела и није могла да уради поготово Вук Јеремић никако није могао пре него што је Влада изменила Акциони план да обавештава јавност и нашу и светску да ће Влада то да уради. Влада се потпуно оглушила о резолуције које је доносила Народна скупштина. Влада на то наравно нема право и на овај начин је на најгрубљи начин прекршен Устав и доведен у питање интегритет Републике Србије. Подсећамо и Бориса Тадића, жутог диктатора којег врло радо зовем Борис Броз, јер се тако понаша да се у Србији издаја никада није праштала. Не претимо, али упозоравамо на проклетство које је све издајнике у српској историји пратило. Подсећамо на крах династије Обреновић и рекла бих овим садашњим властодршцима да можда сви неће имати срећу Зорана Ђинђића јер Бог кажњава до седмог колена, а по неким ставовима и до једанаестог колена и требало би, свакако, о томе да воде рачуна.
Желимо да позовемо Српску православну цркву, великодостојнике Српске православне цркве да се огласе овим поводом, јер једино великодостојници Српске православне цркве имају право, а имају и обавезу по црквеним канонима да издајнике српства изопште из Српске православне цркве и да их анатемишу. Очекујемо да ће нам се придружити у овим нашим акцијама које смо озбиљно покренули, које тек намеравамо да спроведемо у циљу рушења диктатуре Бориса Тадића у Србији. Свесни сте, иако сте посленици медија у каквом медијском мраку се тренутно налазимо. Не можете да чујете ви овде долазите, долазите на ове скупове који се сваки дан дешавају на Тргу републике, ви то лепо забележите и ово није никакав приговор вама, него вашим уредницима, онима који су се потпуно подложили Борису Тадићу и заиста је чудно да ниједна медијска кућа, мислим, пре свега, на електронске медије, штампани медији ту и тамо нешто напишу, да се нико не оглашава и да не диже глас против наших вишенедељних апела и упозорења и тврдњи да Хашки трибунал намерава да убије Војислава Шешеља. Нико не диже глас да затражи са Специјално тужилаштво да Борис Тадић, пошто је из његовог кабинета, стигла вест и у белосветске медије и у наше медије, да је ухапшен Радован Караџић, да се каже истина, како је ухапшен, ко га је ухапсио и када је ухапшен. Министар полиције је рекао да полиција није учествовала у том хапшењу. Ево, спреми смо да му верујемо, али у том случају од њега очекујемо да полиција похапси оне који су хапсили Радована Караџића, јер се поставља логично питање, ако то није радила полиција ко је то ко по Србији вршља и хапси где ко кога стигне и да ли то значи да сми и сви ми овде угрожени и да не знамо сад кад изађемо из зграде да ли ће да се појави неко ко није полиција са неким налогом да ухапси било кога. Ако то уради Ивица Дачић, онда ћемо му веровати да он и полиција нису имали никакве везе са хапшењем Радована Караџића. Такође је интересантно да се не диже глас у медијима против понашања и јучерашње срамне одлуке Мирослава Лајчака, високог представника у Републици Српској, односно у Босни и Херцеговини, који није дозволио породици Радована Караџића да дођу да се виде с њим пре него што га ови издајници из Србији изруче у Хаг. Чак и у америчком законодавству, наравно у европском претпостављам сви знате да је то тако, али чак и у америчком законодавству чланови уже породице не морају да сведоче у било којем кривичном поступку када је у питању члан породице, а камоли да на овако сраман начин поступи са образложењем да треба да прође више година да он утврди да породица Радована Караџића није њему помагала око скривања, а видите Радован Караџић се, у ствари, није ни скривао, шетао је свакодневно где је хтео, ишао где му се ишло, обилазио Србију. То што је направио мајмуне од свих оних који су га јурили по Србији, то је заиста такође његова величина.
Српска радикална странка је одлучна у борби против диктаторског режима Бориса Тадића, али искључиво демократским средствима. Почињемо, јуче вам је то господин Томислав Николић најавио тако што ћемо затражити разрешење Славице Ђукић-Дејановић, председника парламента која је прекинула сецницу парламента без консултација са шефовима посланичких група, чак у медијима рекла да је то урадила у договору са Борисом Тадићем. Наравно, ми смо то знали и пре него што је она рекла, али је жена толика незналица да је чак и сама признала да је Борис Тадић и са њом урадио тај противуставни чин и да је он заправо тај који је наложио да се прекине седница парламента. Након тога, већ у уторак, Српска радикална странка организује велики митинг за очување демократије, против диктатуре и медијског мрака. Очекујемо да ће нас на овом митингу подржати Демократска странка Србије, да ће нас подржати Нова Србија. Господин Велимир Илић је већ обевестио медије о томе да ће учествовати на овом митингу и свакако очекујемо да ће нас подржати и Социјалистичка партија Србије, заправо они чланови Социјалистичке партије Србије, а убеђени смо да су то сви обични чланови који су против овакве сарадње са Хашким трибуналом, против изручења Срба и продаје српских глава Хашком трибуналу, јер ово што се дешава је заиста, буквално, продаја. Подсетићу вас, грађани су мислили да ће Србија боље да живи, да ће грађани боље да живе у оно време када је Ђинђић продао Милошевићеву главу. Од тих пара које је он узео у Србији једино боље живи Ружица Ђинђић. Е, сада је ових пет милиона долара које даје америчка Влада највероватније узео Борис Тадић пошто је он организатор хапшења Радована Караџића и видеће грађани Србије да ни од тог новца неће живети боље нико осим породице Бориса Тадића и њега лично.
Ови свакодневни скупови који се одржавају на Тргу републике, који се на крају завршавају једном мирном шетњом нису у организацији Српске радикалне странке. Истина је да то организују, видели сте и сами по сајтовима ове националне организације које делују у Србији. Посланици Српске радикалне странке, поготово посланици из Београда, одборници из Београда и градске скупштине и скупштина општина и сви активисти наше странке који су ту, који су слободни, који имају времена долазе на та окупљања, учествујемо у томе зато што желимо да подржимо и те младе људе у њиховој борби, у њиховом исказивању негодовања и беса због онога што је Борис Тадић урадио. Овим путем позивамо Бориса Тадића да на те скупове не шаље своје провокаторе. Људи који се тамо окупљају протестују мирно и нико не прави никакве инциденте, али је очигледно да се тамо сваки пут пошаље по једна групица провокатора да би медији увече причали само о томе како се тамо десило нешто ружно, да би се, заправо, затамнела слика која је прави разлог окупљања грађана и окупљаће се тамо народ и данас и сваки дан у исто време, а видећемо на који начин ћемо, бар што се тиче Српске радикалне странке, ми у својој организацији после овог митинга у уторак да наставимо борбу за рушење недемократског и диктаторског режима Бориса Тадића. Ова окупљања су, заправо, окупљања против Бориса Тадића и његове диктатуре. Дакле, говорим о окупљањима која нису у организацији Српске радикалне странке зато што су сви ови људи који тамо долазе Бориса Тадића означили као главног кривца за овако хапшење Радована Караџића и његову намеру да га изручи Хашком трибуналу, јер, наравно, за Бориса Тадића Европа нема алтернативу. За Српску радикалну странку Србија нема алтернативу и зато ћемо се свим демократским средствима борити и будите сигурни изборити против диктаторског режима Бориса Тадића. Ми смо имали толико, ако имате неких питања изволите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:47 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 26.7.2008.


Немања Шаровић: Даме и господо новинари, као што видите данашњу конференцију држимо у помало неуобичајеним условима, немамо струје, али ми ћемо ово што смо имали да вам кажемо свакако вам рећи и надам се да то вама неће произвести било какве проблеме. Са нама су данас господин Лука Караџић, брат српског хероја Радована Караџића и Светозар Вујачић, адвокат Радована Караџића. Ја ћу прво замолити господина Луку Караџића да вам се обрати. Изволите.
Лука Караџић: Хвала. Даће Бог да и Радован буде с нама на конференцији за штампу. Користим прилику да вас поздравим, да вам се захвалим што сте се окупили у оволиком броју. Ја ћу бити врло кратак. Пошто смо много изјава давали ових дана, морам да кажем да неке изјаве и моје, и нашег заступника адвоката Вујачића, нису верно пренешене, тако да, ту смо много разочарани и да демантујемо. Не бих сада говорио о којим се изјавама ради и како је то све било, али углавном молио бих вас убудуће шта се каже са наше стране да то буде верно пренешено јер ту се, ипак, огледа и озбиљност ваша, као новинара и ваших агенција, односно ваше куће за коју радите. Могу да вам кажем овако по задњи пут сад кад сам био код Радована, ево да пренесем нешто као његов неки циљ у овом моменту је да се његовој породици, мојој породици и мени, као и породици његових пријатеља врати живот, који су бесправно терорисани, а који нису никакве везе имали са њим у овим временима његовог илегалног боравка било овде, било на другим просторима. По његовом мишљењу неко би требао да обештети посебно свештеника Старовлаха и његову породицу, Звонка Бајагића и његову породицу, као и стотине пријатеља његових који су баш у правом смислу те речи терорисани читаво ово време, који су терорисани из разлога што су, ваљда су мислили да нешто раде, да они помажу у скривању и у помагању скривања Радована Караџића. Толико од мене. Ми сад, ових дана, што се мене тиче немамо, овај, сад немам шта да кажем, а нећу ових дана давати више никакве изјаве. Хвала вам.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:48 pm

Александар Вучић: Даме и господо новинари, Српска радикална странка позива све грађане Србије да дођу на миран и достојанствен протест против режима Бориса Тадића. (новинарима) Извините, сачекаћу ја . Само ви мени јавите кад вам одговара, ако није проблем. Реците кад је у реду. Српска радикална странка позива све грађане Србије да дођу на миран и достојанствен протест који ће се одржати у Београду, на Тргу Републике, са почетком у 19 часова, а колико ће трајати видећемо. Видећемо зато што ћемо имати одређене захтеве и молбе. Ми се не либимо да замолимо неке државне органе или видећемо кога још, и надамо се да ће нам услишити те захтеве. Истовремено на митингу ће учествовати не само представници Српске радикалне странке, већ и представници других политичких странака, представници бројних невладиних организација, али рекао бих интелектуална елита Србије, пошто нећете наћи никога у Србији ко ће вам рећи да је значајнији и већи интелектуалац Бојан Димитријевић од Косте Чавошког, на пример. Ниједан вам факултетски образован човек то неће рећи, па сам зато и рекао интелектуална елита Србије. Очекујемо велики број људи. Позивамо све људе који учествују на том скупу да се понашају мирно, достојанствено, јер ми морамо да се разликујемо од оних који Србију уништавају. Нико не сме да спаљује ни Скупштину, ни телевизију, нико не сме да линчује новинаре, да бије новинаре, нити било шта слично. Не сме да се понови линч какав је био 5. октобра на Драгана Милановића, а још нико од тих бандита није приведен. Не сме да се понови пребијање новинара од пре неки дан, јер ти који то раде, они чине добро само режиму Бориса Тадића или су директно од стране Бориса Тадића и послати. Ми никада нећемо да се дичимо њиховим методама и увек ћемо се разликовати од њих. Истовремено желим да пожелим брзо оздрављење господину Бошку Бранковићу. Да будем искрен, да ми неко од вас не би пребацио и рекао како је то неукусно, или из маркетиншких разлога, волео бих и да га обиђем, али му из свег срца желим брзо оздрављење и надам се да ће са његовом ногом све бити у реду. Наши људи на протестима не смеју да се понашају, и позивам их да то схвате и јасно разумеју, не смеју да се понашају као људи из Тадићевог режима. Нема линча других људи, нема спаљивања Скупштина, нема спаљивања телевизија. Ми се од њих разликујемо управо по томе што нисмо зликовци. Што се тиче Бориса Тадића, ја видим да он са својим тужиоцима и својим директорима и главни уредницима појединих медијских кућа кренуо у свеопшту хајку и харангу против другачије мислећих људи у овој земљи и видим да је Борис Тадић решио да хапсе све што стигне по Србији, па му наводно смета што неки имају посланичке имунитете. Па, ја позивам Бориса Тадића да ухапси мене. Ја немам посланички имунитет. Обичан сам грађанин ове земље, знам да ме мрзи много више него Вјерицу Радету или било кога другог. Ја га позивам да ме ухапси, и њега и његове тужиоце и неке од главних уредника, јер ја о Борису Тадићу могу да кажем све најгоре, од тога да се налази на челу криминалног лоповско-бандитског удружења које се зове Демократска странка, које је опљачкало и ојадило Србију, до свих других најгорих могућих ствари. И немам никакав имунитет, и немој да се крије иза тих прича како неки имају имунитет. Ево ја немам имунитет и чекам га да ме ухапси. Чекам јунака са Дедиња да дође да ме ухапси и позивам јунака са Дедиња да то уради. И нигде нећу да бежим и нигде нећу да се склањам и завршите више ту причу. Нема потребе да неки воде хајку и харангу, па шта ће државни органи, па треба да раде ово, треба... Па дођите, ухапсите. Хоћете да нас побијете? Хајде. Ја позивам полицију да у уторак на скупу буде мирно и да се људи понашају у складу са законом, да обезбеде ред и мир и да никога не провоцирају. Ако хоће некога да хапсе и малтретирају, ево, ја сам себе понудио, нека то ураде на време. Више на разум да позивамо режим нећемо. Они су показали да су неразумни, и показали су да је њима стало да се прави што већи јаз, што већи ров између људи који другачије мисле у Србији. Нема проблема. Ма страшно смо се уплашили њихових затвора и њихових претњи, преко њихових медија. Јел то они мисле да живот траје један дан, или два дана? Е па сад као хајку смо повели, сатерали смо их у мишију рупу... Е па нисте никога сатерали, јер мишеви иду у мишију рупу, а ви сте мишеви, а не ми, ако ћемо по том питању метафорично да се изражавамо. Сви из режима Бориса Тадића. За нас је најважније да тај протест протекне мирно и зато позивамо наше људе, све људе који ће доћи на тај протест да се тога држе. Имаћемо службу обезбеђења од 2000 људи. Две хиљаде људи ће бити у служби обезбеђења, који ће бити задужени да свакога ко провоцира одмах уклоне. Али то тражимо и од полиције, да поштује закон, и закон и ред морају да се поштују, али не да она провоцира сукобе на улицама. Видео сам неки заменик заменика градског правобраниоца, много су паметни, ваљда не знају шта да раде, најавио како ће, пошто су и мене видели на скупу, а знам шта им је намера - да хапсе оне који су били ту, јер неки од производа од грнчарије су поломљени. Па ми имамо видео снимке где тај неки ћуп грнчарски, полицијац, жандар хвата и гађа једног од демонстраната. Па како то да то нико није пустио ни на једној телевизији, како то да нико није тог жандара гонио? А ево ја са одушевљењем чекам још једну кривичну пријаву, иако нисам ни видео ниједан ћуп сем на телевизији, а нисам додирнуо ни један. И нисам пипнуо никога, али једва чекам да ме ухапси Борис Тадић. Бити сужањ зликовачког режима Бориса Тадића је највећа част. И онако сам у животу све послове завршио које је требало да завршим. Па немој више да прети, да јури жене, да, не знам ни ја шта, малтретира кога ће, шта ће по Србији да хвата, да гони и тако даље. Ево ти, јунаку са Дедиња, дођи и ухапси ме. Немој више да малтретираш. Е ајде јурите и тужиоца који каже ''палета кривичних дела''. Ево шта сам изговорио, има три палете кривичних дела, па дођите јунаци, па ухапсите. То је три палете за оног несрећног Слободана Радовановића. Пре три године прескакао шине по Београду да га струја не удари, сад има палете кривичних дела за све који другачије мисле од њега. Па, ајде гоните јунаци. Нема никаквих проблема. Али ће се скуп у уторак одржати и биће велики скуп. Биће велики, велики скуп и показаћемо вам да у Србији не мисле сви онако како сте ви наручили да морају да мисле. А последње истраживање јавног мњења, ја вас позивам да питате и Стратешки маркетинг, који је незванично агенција Демократске странке за истраживање јавног мњења, па ће вам они рећи. Једини раст у Србији има Српска радикална странка, зато што људи ту неправду не могу да трпе више. Није зликовац онај који хапси, и то се не зна ко хапси, јер не хапси МУП, него хапсе паравојне формације Бориса Тадића. Није тај, нису зликовци они који су, по речима Карле Дел Понте, изручили Војислава Шешеља Хашком трибуналу и 6 година човек не може слободу да види и не може децу да види. Ма не. Зликовци су они који се боре против тога. Доста је било окретања тема и доста је било лажи. Шта сте мислили-уплашили се? Страшно, ма неспавамо ноћима.
Били смо у посети председнику Српске радикалне странке Војиславу Шешељу у Хагу. Сад је пауза, као што знате. Он је заиста нанео убедљив пораз хашким тужиоцима. Последње сведочење је било, мислим, најзанимљивије. Могли сте то и да видите, где сведок Тужилаштва се одједанпут претворио у сведока одбране, као што смо им ми и говорили, али нам они у то нису веровали. Ми позивамо хашко Тужилаштво да се не играју са измишљањем бранилаца Војиславу Шешељу зато што ће Војислав Шешељ штрајковати глађу од првог тренутка, било шта да измисле, било коју варијанту, од ''stand by''-а до правог браниоца, на било који начин. То Војислав Шешељ неће прихватити. Ако хоће да га убију, не би било први пут. Могу да се уједине са режимом Бориса Тадића, само чекам шта ће још да смисле. Мало им је да хапсе сваког. Само чекам кад ће да смисле, као што сам вам рекао пре једно три недеље, како да нас побију. Хајде напред само. Изволите, ако имате било какво питање, на ваша питања смо спремни да одговарамо.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:48 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 28.7.2008.


Александар Вучић: Даме и господо новинари, очекујемо да сутрашњи Свесрпски сабор пошаље јасну поруку свим грађанима Србије, али и свим људима у Европи и свету да Србија није шака зоби коју ће да позоба Борис Тадић и његов диктаторски режим, да ћемо пружити отпор диктатури у Србији, да ћемо увек постављати питање ко је, како и зашто ухапсио Радована Караџића, чије су то паравојне формације учиниле. Нас занима одговор на питање – где је три дана држан Радован Караџић? Нека нам више не причају како то говоре адвокати Радована Караџића, за то имамо више сведока који су спремни да потврде кад и у ком тренутку је ухапшен Радован Караџић, да нам кажу ко се договарао за узимање новца у међувремену. Ко је отео милионе долара за главу једног Србина, Радована Караџића, чија је сва кривица у томе што је створио Републику Српску, што је био њен лидер, што је лидер српског народа западно од Дрине. Ми очекујемо да на сутрашњем скупу се покаже велико јединство свих слободољубивих људи у Србији, оних који припадају политичким странкама. У том смислу захвални смо Демократској странци Србије на томе што је позвала своје чланство и симпатизере да дођу на тај скуп. Ми још са њима разговарамо и око учешћа на самом скупу. Велимиру Илићу и Новој Србији такође, лидер Нове Србије ће и сам узети учешће на скупу. Бројни српски интелектуалци, академици, професори, глумци, неки од најистакнутијих и естрадних звезда, дакле, сви људи који су најпознатији, најзначајнији у појединим сферама друштвеног живота обратиће се сутра на Свесрпском сабору грађанима Србије и рећи да отпор у Србији неће престајати диктаторском режиму и да је слобода за Србију оно што свакога од нас интересује. Још једанпут позивамо све људе да дођу на тај скуп. Тај скуп представља симбол отпора, симбол снаге свих људи који воле слободу више од свега и који размишљају о будућности своје деце. Истовремено, ми ћемо све услове створити и заиста све што је у нашој моћи да се сви који присуствују том осећају безбедно. О захтевима које ћемо испоставити одређеним државним органима упознаћемо вас сутра на самом скупу. Шетње ће бити, вероватно ће бити и заустављања неких у тој шетњи, али техничке детаље ћемо заједно са нашим партнерима договарати вечерас у 20 сати. Поред мене су, као што видите, и ја то са поносом морам да истакнем, чланови породице Радована Караџића, господин Лука Караџић и господин Драган Караџић и ја бих замолио Луку Караџића да вам се у најкраћем обрати, а онда ћемо бити спреми да одговарамо на ваша питања. Наравно, скуп је сутра у 19 часова на Тргу републике.
Лука Караџић: Захваљујем се господину Вучићу. Ево, углавном је све рекао што треба рећи. Мени преостаје да кажем да сам данас био у посети код брата, да је као и свих ових дана добро и здраво. Нисмо нешто посебно разговарали што је било интересантно за новинаре. То су све били, углавном, породични разговори, тако да нешто посебно немам да вам кажем. Из овога излагања господина Вучића ви видите ко ће сутра да говори. Значи, то су све интелектуална елита Србије и Београда и мислим да нема разлога ниједан новинар, ниједан камерман, нико да се плаши тога скупа и да на било који начин покуша да бојкотује то. Може само да буде нека лоша намера па да неће да дођу, па да кажу, ми смо се плашили тога скупа, јер су то хулигани, ово, оно. То нису хулигани сигурно и ја и ову прилику користим да све учеснике скупа, присталице, ту енергију Србије, тај понос Србије да недозволе да их неко испровоцира, да наседне на провокације и да то буде један мирни, достојанствени, оно што би се рекло, гандијевски скуп, гандијевски протест, шетња. Нормално, ту ће бити узвикивања, парола, биће и песама разних, тако то не може нико да оспори. Гледамо ми по свету како се одржавају скупови и мислим да ми можемо служити за пример читавом свету, јер тамо су рушилачке, тамо се разбијају излоге, преврћу аута, пале се аута, аутобуси, има повређених, погинулих. Код нас, не кажем да је то добро, повређен је један камерман. Вероватно је испровоцирао неку младост Србије, некога ко је пун енергије, нечим, али не оправдавам то што се десило с тим камерманом, али се то превише дигло у етар, тако да се баца, покушава, односно, да се баци нека сенка на ове наше протесте и ове наше скупове и зато позивам сутра да то буде, сви они који буду, али са стране самог организатора сигурно ће то бити један величанствен и достојанствен и миран скуп и протест. Ја немам нешто посебно више да кажем, једино, ево господин Вучић је најавио да ћемо одговарати на питања, па ви изволите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:49 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 30.7.2008.


Томислав Николић: Даме и господо новинари, Председнички колегијум Српске радикалне странке извршио је анализу јучерашњег митинга, свеукупних догађања у Београду пре, за време и после одржавања митинга, реакцију државних органа, медија, учесника митинга и осталих, закључио да је режим Бориса Тадића најодговорнији за све што се догађа у Београду, да је Борис Тадић лично испровоцирао, организовао све оно што је било лоше, што није својствено митинзима Српске радикалне странке, што је требало да послужи да неки учесници митинга, међу њима скоро сви функционери Српске радикалне странке, буду окривљени за немире, за немиле догађаје, физички нападнути. Судећи по индицијама, по понашању појединих полицајаца који су нас брутално тукли чак и физички ликвидирани. Овог часа на Војномедицинској академији, на Наурохирушкој клиници налази се Борислав Пелевић у кога је полицајац пуцао са седам метара даљине нишанећи у њега. Добио је метак у нос, да је добио у око, данас не би био жив. Овог часа народни посланик Душан Марић, потпуно претучен, са лекарским уверењем покушава да се опорави иако је раздвајао демонстранте и полицајце, спречио једног демонстранта да са разбијеном флашом нападне полицију, другом отео бетонски блок којим је хтео да нападне полицију да би га два минута после тога та иста полиција брутално претукла, иако је показао посланичку легитимацију и новинарску легитимацију. Митинг је био организован одлично. Митинг је био најмасовнији који је икада организован на Тргу републике. Отпочетка митинга приметили смо групу која је под командом дошла негде код зграде Центротекстила, како се зове, и којој је речено да чека и из те групе је неколико пута полетела флаша, оне флаше које експлодирају које праве панику. Они су потом склоњени тамо негде према Македонској улици. Сат и по је трајала некаква туча мимо митинга, на 400 метара од митинга. Сат и по полиција тврди да групу од 100 демонстраната, колико кажу страни извештачи, није могла да смири и што је најзанимљивије све време је полиција гурала те, како их је назвала, хулигане на митинг. Нико се није сетио, нико није желео да постави некакав кордон између митинга и оних који нису на митингу и који дивљају. Не, они су непрекидно били гурани, набацивани на митинг. Полиција каже да је имала наређење да не употребљава силу. Изгледа да је није ни користила све док није завршен митинг, а онда је сила употребљена према нама који смо пошли да раздвојимо оне који се тамо туку, према нама који смо са говорнице отворено, јасно и храбро рекли да они који се туку са полицијом немају са нама никакве везе. Шта је требало? Премлатити Александра Вучића, Томислава Николића, Драгана Тодоровића. Шта би добили тиме? Тако је Славиша Кокеза добио тешке телесне повреде зато што је загрлио Александра Вучића. Коме су биле те батине намењене? Који је тај полицајац који вас осам до десет пута удари пендреком кад лежите на земљи. Нас је сузавац обарао на земљу, а онда су притрчавали жандарми да нас туку. Хвала телевизијама које су издржале по секунд или два да прикажу како то брутално полиција туче некога ко лежи. Видео сам неког дивљака који 15 пута удара палицом човека који лежи, а онда брже склањај камеру, све ћемо ми то да пронађемо, да монтирамо, да видите као Борис Тадић заводи ред који је обећао у Србији. Коме сметају митинзи? Коме смета изражавање незадовољства актуелном влашћу? Директно оптужујемо Бориса Тадића. Он командује полицијом. Ово је била замишљена полицијска акција да се једном за свагда рашчисти са Српском радикалном странком. Ма, никада не могу да рашчисте са нама. Увек у нама има довољно храбрости да изађемо да у Народној скупштини, да у интервјуима, да на демонстрацијама се боримо против лоше власти. Ако хоће да нас побију нека кажу, бар да не туку народ, бар да не убијају невине. Ако смо им ми криви нека побију нас, али ово никада није било, овако није било никада. Кад смо пошли да их раздвојимо, кад смо пошли да их смиримо имали су наређење, гађали су нас сузавцем, на 15 сантиметара од мене пао је сузавац, сви то људи знају који су били, то је све било нанишањено. Зашто сузавац на нас? Па, ваљда треба на оне што се туку, али требало је спречити са стигнемо до Александра Тијанића, до зграде Радиотелевизије Србије, да политички покажемо како та телевизија треба да буде објективна и како треба да буде у служби и грађана који су за Бориса Тадића и у служби грађана који су против њега. Све ово што се јуче десило, десило се да не стигне ниједан грађанин до зграде Радиотелевизије Србије, до своје телевизије. Сат и по се одржавају тензије између огромне масе полицаијаца и стотинак демонстраната, на рукама су могли да их однесу и све личи на сценарио по коме је спаљена америчка амбасада. Како то после тога су растерали десетине хиљада људи за само минут или два, а сто људи не могу да растерају сат и по, људи са којима сарађују у изазивању масовних нереда и немира. Наш скуп је почео да се разилази негде од половине говорника. На наше скупове долазе домаћини, долазе људи са децом. Кад су видели да свуда у круг почиње да пуца, да се шири дим од сузавца, људи су отишли кући. Да видим ко од вас каже да смо ми криви за оно што се јуче десило у Београду. Ајд сад нам реците на конференцији за штампу, немојте у извештајним емисијама, немојте са људима који су упалили Савезну скупштину да анализирате колико смо ми криви. Реците нам сада шта смо ми то јуче били криви. Ми смо вас све заштили, толико колико је могуће, али ако полиција хоће да направи инцидент, па прво ће новинаре да претуку. Сви смо вас штитили, сви смо покушали да се баш никоме ништа не деси, али полиција је претукла и фоторепортера. Полиција је претукла и посланика који је новинар, а неко од учесника претукао је шпанског сниматеља. Ми изражавамо дубоко жаљење због свега што се десило било ком учеснику, било ком посетиоцу и новинарима, наравно. Коме је то у интересу да на митингу Српске радикалне странке буде претучен новинар, па да ви после пишете лоше о нама, па није то наш интерес. Не можемо ми потпуно да обезбедимо скуп, ако полиција не може да га обезбеди. Па, нисмо ми полиција. Тај митинг који смо ми одржали потпуно је невезан са оним што је полиција радила у Македонској улици, стотинама метара далеко и уместо да спрече некога кога називају хулиганом да се приближи митингу, јер хоће да растура митинг, уместо да обезбеде митинг, шта су они то обезбеђивали гурајући из Македонске улице те са којима су се тукли према митингу. Који је тај полицајац који ће сада да вам оправда акцију у којој се неко ко тамо руши Београд гура на један мирни скуп, да би имали оправдање да претуку учеснике скупа којима није падало на памет да направе било какав инцидент, који су непрекидно са говорнице позивали зато што су нас молили из полиције – смирујте, смирујте и ми смо смиривали. Кад смо рекли – шта радите са овима који имају фантомке нама је неки функционер полиције Дамјановић рекао – не секирајте се, то је наш проблем, неки командир распитујте се ко је, шта је. Па, сам ја, ипак, свестан тога да све раде заједнички позвао да скину фантомке. Какве фантомке на митингу Српске радикалне странке, ја хоћу да се види сваки учесник митинга, да се зна шта је ко урадио. Неће да ваља ово у Београду, неће да ваља. План је био зликовачки, а највише су ишли на Александра Вучића који није посланик, који је требало да буде ухапшен, који нема имунитет, за кога мисле да је моторна снага Српске радикалне странке. Ми опомињемо Бориса Тадића немој да Србију уводи у рат. Док има већину у Скупштини, док има своје сатрапе и своје слуге, нека покуша да влада тако да Србија напредује, нек води Србију, а не да сузбија оне који би да га победе. Не бори се власт против опозиције. Опозиција се бори против власти, а власт се бори да добро влада, да Србији буде боље. Једини циљ ове власти, једино што раде у последња два месеца, а то је да се боре против опозиције да докажу да нема опозиције, да добију похвале из иностранства. Наравно да ћемо наставити политички да се боримо без престанка. Доставићемо вам документацију свих људи који су повређени, а ви који сте правили филмове о мирним кордонима који су спречавали грађане да иду где желе направите филм о полицајцима који туку у 21. веку под демократском влашћу Бориса Тадића који је неколико сати пре тога учеснике скупа назвао хулиганима, дао директан повод полицији да нас туче, јер ми смо хулигани. Председник Републике је рекао да смо хулигани. Ми смо хулигани? Ово је била жеља да се заплаше сви учесници скупова Српске радикалне странке, да сваки честити домаћин помисли – па, нећу да идем, ја те људе волим, али нећу да ме туче полиција на митинзима. Пронађите један основ у нашем понашању, у нашим говорима за онакву бруталну акцију полиције према нама ја ћу да преузмем одговорност. Пронађите само један знак да смо ми желели онакав скуп или да смо све учинили да до онаквог скупа дође, али зато испитајте и директора полиције шта му то значи – не користи силу док се не појаве Томислав Николић и Александар Вучић, а онда удри и пуцај и ради све што желиш. Какво је то наређење? Док не дођу хулигани, јел? Са овима мирнима без силе, са овима што руше излоге, пале и тобож се туку с полицијом. Са њима без силе, ал кад наиђу Томислав Николић, Александар Вучић, Драган Тодоровић и остали сила, најбруталнија могућа сила. Ко је тада одобрио силу? Ко је одобрио пуцање у нас који смо пошли онако очински и братски да их раздвојимо и тог часа више ништа нисмо имали на уму, само да их раздвојимо. Изгледа да раздвајамо оне који заједно раде. Мени више не пада на памет да из позивам да се смире, они после иду у полицијску станицу па се смирују, причају ко је кога туко, јер очигледно је та спрега, очигледна је та веза. Очигледно је то букање Србије у коме учествује полиција и непознати који се са њом стално сукобљавају и синоћ у Ургентном центру ниједног од тих нема. Полицајци храмају, ударен каменом, ударен овим, ударен оним, а Славиша Кокеза мора да лежи четири сата не сме да се помери, а Душан Марић има контузије и преломе, а Борислав Пелевић има контузије у мозгу, а све су други повређени. Најтеже повреде смо добили ми који ни у чему, ни у каквој тучи нисмо учествовали, који је нисмо изазвали, којој нисмо видели ни повод или је повод то што смо хтели да кажемо – доста нам је понижавања и доста је понижавања. Ево, туците нас, понизили сте нас, сад нас и туците. Па, кад је то успело у Србији? Кад је таква власт опстала? Како ништа не научише. Неће нас зауставити. Наравно, ми ћемо одржати још једну седницу данас после ове конференције, одлучити шта и како даље, али претпостављам да нећемо више ризиковати да мирне грађане Србије претуче полиција зато што протестују. Ако је некоме у интересу да заустави и протесте, подсећам га да су то и Турци радили, али кад су Срби ћутали то је било најопасније за окупатора. Кад Срби ћуте тад је најгоре. Боље их пустите да искажу свој гнев и бес. Можда вам то помогне да боље владате. Кад не чујете шта вам замера онај ко није уз вас спроводите диктатуру. Борис Тадић је на своја немушта и нејака плећа натоварио себи много власти. Може он вама да се правда да нема с ким, ал то није оправдање да се спроводи диктатура. То није оправдање да јуче РТС, ноћас, целу ноћ, најгоре извештава. Ја први пут морам да кажем да је извештај Б92 био много коректнији и објективнији, много коректнији и објективнији. Од њих нисам очекивао објективност, а били су објективни. Па, добро, они су моји љубимци свакако. Ако имате питања изволите. Ја ћу после тога, наравно, да дам реч и Славиши Кокезу или ако желите да њега питате нешто лично, могао би да вам опише како је дошло до његовог повређивања. Схватићете онда ко је био мета и шта је био циљ. Славиша изволи.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:49 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 31.7.2008.


Александар Вучић: Даме и господо новинари, Српска радикална странка, не само да ће чекати да прође време и да се ствари стишају и забораве око нереда који су били у Београду, већ ће Српска радикална странка инсистирати на томе да се све до последњег детаља истражи и да одговорни за немире одговарају. Пошто смо ми рекли ко је одговоран, сматрамо да је режим Бориса Тадића, ми ћемо тражити њихову одговорност и установљавати сваку појединачну одговорност. Од њих очекујемо, пошто кажу да смо ми одговорни, да они установе нашу одговорност. Ја сам генерални секретар ове странке, немам посланички имунитет, Душан Петровић је власт у овој земљи, очекујем да будем ухапшен, јер не може да прође неко ко је одговоран, а да не буде ухапшен после неколико десетина повређених људи и штете од 30.000 евра, како су нам саопштили људи из Београда, 30-35.000 евра. То не може да прође некажњено. Неко мора да одговара, или ми или они. Али, ћемо зато установљавати сваки детаљ по детаљ, па ћемо да видимо зашто је намерно пуцано у Борислава Пелевића који се налази у тешком стању, који је данас у Ургентном центру, који данас иде и на магнетну резонанцу, ЕГ и све друге прегледе. У тешком је стању, има поломљене обе јагодичне кости, носну кост, има страховите болове, човек није заспао 15 минута у претходних 48 сати, немогуће је у тако тешком стању, па ћемо да видимо како је могуће да су најгоре прошли функционери Српске радикалне странке за које нико не може да каже да су бацили ниједан камен, да су било шта урадили нечасно или противзаконито на том скупу. Како то да су баш на нас нападали? Како то да нису страдали неки хулигани о којима су говорили, него смо баш ми страдали? Ми смо узели видео снимке од онога што смо имали, дакле као медија мониторинг пре два дана. Има врло интересантних снимака. Посебно су интересантни били први снимци. Касније се нису емитовали на Б92, на Пинк телевизији су се емитовали. Ти снимци са Пинк телевизије су веома, веома значајни. РТС је направио потпуну цензуру снимака, пуштали су снимке само који су њима одговарали, али ти снимци Телевизије Пинк ће бити веома, веома значајни у показивању и доказивању ко је кога тукао и ко је шта радио, и каква је чија улога била у догађајима на Тргу републике. Има још једна занимљива ствар. Овај протест организовали смо у тешким приликама за земљу, где је емоционална напетост била веома висока, али ако сте приметили нико ништа није украо, иако је било разбијених излога, чак чујем да постоји вероватноћа да ћемо добити снимак један где се види да су и неки органи реда разбили један излог најмање, али занимљиво је да нико ништа није украо, а на скуповима које подржава Демократска странка главна прича је да неко краде патике или не знам ни ја шта. Али ћемо да знате, дакле, до последњих танчина истражити све и свачију одговорност установити. Ја желим да обавестим надлежне државне органе два дана ћу бити на путу. Од суботе вечери сам им потпуно доступан, па пошто смо ми одговорни за то како кажу, ја очекујем да надлежни државни органи свој посао обаве или су у питању лажови. Дакле, или једно или друго. Или смо ми заиста одговорни за нешто или су они лажови и ту нема велике игре, ту нема велике филозофије. Немојте више да нас плашите Радовановићима, овима и онима, ни ви по медијима, а ни ови из Тадићевог режима. Е, страшно смо се уплашили, само нека он обавља свој посао и зато и кажем ако смо ми одговорни, ми чекамо, чекамо и покажите ту одговорност, нема никаквих проблема, а не више да нам претите тиме биће ово, биће оно, биће не знам шта, не можемо да спавамо од ваших претњи толико смо се уплашили, него ви то обавите. Видећете да ће се показати да су лажови зато што они знају да нема наше одговорности. Они лажу кад кажу да смо ми одговорни и они знају да неће ништа да предузму зато што знају ко је то стварно и смислио, и ко је то стварно организовао. Е, али ми нећемо да станемо и ми ћемо на тој причи да инсистирамо, а не они. Ја вам унапред кажем шта ће да се збива. Ми ћемо на томе да инсистирамо, они ће да беже из те теме, а ни случајно се неће усудити да то раде што су најављивали о одговорности. Дакле, једна одговорност је да будем ухапшен, ја не знам шта друго. Ако сам ја крив за 30-35.000 евра штете и за неколико десетина повређених тај човек мора да одговара или су све време лагали.
Још једну ствар сам данас желео да вам саопштим у име Српске радикалне странке. Ми припремамо у Председничком колегијуму Српске радикалне странке, припремамо неку врсту Платформе, стратегије, неку врсту заједничког циља који бисмо покушали да договоримо са осталим опозиционим странкама и ми ћемо то до почетка септембра, не бих ограничавао време, али рецимо до 5. септембра, предложити одређену стратегију. Ми јесмо различите странке и бићемо, наравно, са другачијим идејама, али једну заједничку стратегију, заједнички циљ како да се дође до другачије Србије, до боље Србије, како да дођемо до нових избора и до могућности да се воља људи у Србији заиста поштује. Ми ћемо, дакле, нашим партнерима у опозицији, пре свега ту мислим на Демократску странку Србије и на Нову Србију, али сам сигуран да ће ту били и неких других и организација, али и других слободомислећих људи да направимо један широки фронт против власти, против режима Бориса Тадића. Дакле, прерано је говорити о не знам некаквом ДОС-у или не знам чему. Овде је реч само о заједничком циљу, па видећемо како ће на то реаговати наши потенцијални партнери, да ли ће прихватити тај наш папир или не, односно да ли желе да разговарају у том смеру. Сигуран сам да много тога можемо да урадимо заједнички у борби против режима. Изволите ако имате питања. Ми ћемо вас и сутра обавештавати о здравственом стању Борислава Пелевића, он је народни посланик као и Душан Марић који је такође претучен, а буквално је спасавао главу жандармима, спасавао им је главу, поставио своје тело између оних који су бацали каменице на жандарме, онда су га жандарми изубијали. Изволите ако имате неко питање.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:49 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 3.8.2008.


Славко Јерковић: Добар дан. Даме и господо новинари, као и до сада сваке недеље конференцију за штампу посвећујемо поступку који се води против проф. др Војислава Шешеља пред Хашким трибуналом. Шта би за јавност било интересантно на данашњој конференцији да се каже? Као основно, до сада је Тужилаштво извело 38 сведока Тужилаштва. Тужилаштву је остало још 58 сведока. Пре летње паузе, до 23. јула, причам о тим сведоцима, о тих 38. Међу њима је био и сведок, ако се сећате, ако сте имали прилику да гледате 22. и 23. ако се не варам, то је уторак и среда, појавио се сведок Небојша Стојановић. Он је сликовито и на најбољи начин приказао начин и околности под којима је хашко тужилаштво прикупљало доказе, односно исказе за своје сведоке. Он се чудио и рекао гласно Судском већу да то нису његове изјаве, да он не прича тим језиком, да не зна шта значе поједини изрази у његовој изјави и да то свакако не одговара ономе о чему је он исказивао током саслушања у канцеларији Хашког трибунала у Београду. Дакле, потврђује се теза проф. др Војислава Шешеља да сведоци свакако требају да се саслушавају viva voce – уживо, јер многи од њих нису у стању да понове оно што су раније исказивали. 2002. или 2003. или 2004. или она нека консолидована изјава 2006. године, многи од њих нису били у ситуацији да прочитају свој исказ, своју изјаву, а парафирали су такву изјаву због журбе неког од истражитеља Хашког трибунала или због одласка на авион, а и видели сте да се господин виши заступник оптужбе саслушавао на те околности 23. јула и он је исказао и потврдио чињеницу да је морао да жури и да је штампање те изјаве било на другом спрату те канцеларије у којој је изјвава дата. У преводу, он је потврдио оно што је Небојша Стојановић и причао. Од ових још сведока који треба да се саслушају остало је пет вештака, раније је било и шест међутим поднеском је проф. др Војислав Шешељ оспорио шестог вештака да се изјашњава на околности, одређене околности, јер је сматрао да није стручан за ту област. Усвојило је тај захтев проф. др Војслава Шешеља Претресно веће, тако да се тај вештак претворио у сведока о чињеницама.
Како ствари стоје, а ја сам то и најавио, најавио 19. јула на конференцији за штампу коју смо држали у овој сали да ће Тужилаштво наћи начина да се убије проф. др Војислав Шешељ. Који ће то начин да буде ја у овом тренутку не могу да кажем, могу само да поновим један од начина који је врло известан, а то је наметање било које врсте браниоца, било које врсте, да ли ће то бити амикус курије, да ли ће то бити стенд бај адвокат или било који други. Тужилаштво зна, а и Хашки трибунал зна, проф. др Војислав Шешељ неће одступити од своје намере да се брани сам. Ако се сећате он је прошао голготу, прошао ту фазу, био на ивици смрти у борби за своја неприкосновена права и ако се то поново деси нека јавност буде сигурна да ће Хашки трибунал на тај начин убити проф. др Војислава Шешеља. Било ко у судници, осим проф. др Војислава Шешеља, третираће се као лице Тужилаштва које ће директно имати задатак да омета одбрану проф. др Војислава Шешеља. Његову стратегију одбране познајете, причали смо доста о томе не би требало то да се понавља. Његово је неприкосновено право да се сам брани, он ће истрајати по цену смрти, по цену убиства од Хашког трибунала он ће истрајати на том путу да остане у судници сам, а ми његови правни саветници да му помажем и даље у раду као његов тим од највећег поверења и од тога неће одступити. Ми смо задужени, као стручни тим који му помаже у одбрани, искључиво за прикупљање доказа на терену, искључиво за поступање по налогу проф. др Војислава Шешеља. Он је наш налогодавац као лице које се само брани.
Ја морам изразити и захвалност Наташи Кандић која се показала у емисији Кажипрст, пре неки дан. Она је највила за наставак поступка 26. септембар, колико се сећам, да предстоји изненађење за Војислава Шешеља. У том смислу ја јој изражавам захвалност, јер се показало по ко зна који пут да је службеник Трибунала, да је службеник Тужилаштва и да је њој све дозвољено, али она је изгубила из вида да у нашем тиму, а посебно не код проф. др Војислава Шешеља, нема изненађења што се тиче његове одбране, у то сте могли и до сада да се уверите. Њој је све дозвољено, па и офирање заштићеног сведока и тога морате сигурно да се сећате на Телевизији Б92 она је открила име заштићеног сведока. Против Наташе Кандић ништа се није предузело. Многи су поступци вођени и воде се због непоштовања суда из сличних разлога, али кад су у питању сведоци одбране који су се изјаснили да буду сведоци одбране, Хашки трибунал, па и Претресно веће, не води бригу о томе да ли је тај сведок исказао вољу да буде сведок одбране или сведок Тужилаштва. Ако откаже послушност Тужилаштву они примењују суб пене, обавезујући налог да на себи својствен начин доведу тог сведока и присиле на сведочење мимо његове воље. Имамо сад и сведока одбране Љубишу Петковића коме треба да почне суђење у септембру меседу, чини ми се 3. септембра. Има и низ других сведока који су у стању да по цену живота не иду у Хашки трибулнал јер врло добро знају шта их тамо чека, а и нису задовољни са поступком који се води против проф. др Војислава Шешеља. Показало се да је то политички суд, да нема везе са правдом и правичношћу и да је то искључиво, искључиво политички суд. Шта се дешава? Хашко тужилаштво поднело је, односно најавило је подношење једног захтева и тражило од Претресног већа да им се дозволи прекорачење броја речи од 3000, ако изведемо то математички отприлике износи 130 страна. Дакле, тај захтев је требао да буде од 130 страна, захтев за наметање баш неке од врсте адвоката, адвоката који ће сигурно радити у интересу Тужилаштва и који ће сигурно за шаку долара допринети, ако се то деси убиству проф. др Војислава Шешеља. Хашко тужилаштво је на све спремно, само да не остане поражено у овом поступку, тако да никако не можемо да причамо о опструкцији проф. др Војислава Шешеља. За девет месеци ви сте видели како и на који начин се он професионално брани. То до сада није виђено у Хашком трибуналу да не причамо сад о унакрсним испитивањима. Имали сте овога Небојшу Стојановића где Тужилаштво када се не ради по њиховом налогу и по њиховој вољи прогласило Небојшу Стојановића за непријатељског сведока да би се омогућило Тужилаштву унакрсно испитивање а у унакрсном испитивању, ако се то дозволи, дозвољена су и сугестивна питања. Дакле, све је могуће ја сам и 19. рекао око убризгавања ваздуха у вену и то је један од начина о којем се озбиљно размишља, аи како чујемо новим информацијама како смо дошли до неких нових сазнања ово само наметање адвоката било које врсте или браниоца било које врсте сигурно ће доћи до убиства проф. др Војислава Шешеља. Другим речима, за његово убиство ће бити искључиво криво Тужилаштво и Хашки трибунал. Ја сам имао толико за данас, ако имате питања изволите.
Учесници: Славко Јерковић
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Војвода Thu Aug 07, 2008 6:50 pm

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА НОВИНАРЕ 7.8.2008.


Александар Вучић: Даме и господо новинари, Српска радикална странка најоштрије осуђује лицемерне изјаве министра у Влади Републике Србије, Божидара Ђелића, који ништа друго не ради него по цео боговетни дан напада опозицију, критикује опозицију због нерада и неактивности институција Републике Србије. Говори о некој блокади парламента, парламент му је блокиран пошто су му сви министри у најскупљим летовалиштима на Медитерану, а они који нису стигли до Медитерана, отишли су на летовање у Кину да се лепо проведу на олимпијади. Уз то Божидар Ђелић покушава да оптужи опозицију за све оно за шта је крива власт, за све у овој земљи што се збива крива је Демократска странка, јер они владају осам година без прекида и за то што Газела је у оваквом стању, зато што је панчевачки мост у оваквом стању и зато што лажу пензионере да ће да им повећају пензије на ниво од 70 посто од нивоа просечних зарада у Републици Србији, али ево да је то истина уверићете се врло брзо пошто ће Српска радикална странка, видећемо, очекујем да се договоримо ту и са представницима других опозиционих странка поднети Предлог закона којим ће се пензије установити на том нивоу од 70 процената од нивоа просечних зарада. Дакле, не једнократно повећање од 10 посто како су то они замислили, па да преваре пензионере да им вратимо све назад тако што ћемо да повећамо цену струје и свих осталих животних намирница, него онако како смо разговарали у преговорима са данашњим коалиционим партнером Демократске странке да то буде 70 посто од нивоа просечних зарада. Уверени смо да то мора да добије већину у Скупштини Србије, па ћемо онда видети колико су била њихова реална обећања. Дакле, за све што у Србији није добро, од онога што Ђелић помиње од беле шенген листе до свега другог за све су криви Тадић и Ђелић. Нећу сад ни да причам о милионима евра које је опљачкао Ђелић заједно са врхом Демократске странке, говорим само о ономе за шта они окривљују опозицију. Ми ћемо се понашати увек у складу са интересима грађана, а Ђелић изгледа нешто унапред би некога да осуди, зато што Ђелић зна да нам предстоји тешка економска криза, врло тешка социјална ситуација у земљи. Ако пажљиво прочитате његов текст у Financial Times и ако добро пратите светска економска кретања јасно вам је шта нам следује. Јасно вам да све што су причали да су лагали народ и грађане Србије.
Са друге стране Српска радикална станка упозорава режим да се не игра игре ћутања. Подизали су буку и дреку преко својих телевизија, од РТС-а до Б92, ионако никакве разлике нема у тим телевизијама. Дакле, подизали су буку како ће одговорни да изађу пред лице правде, а ми тражимо да одговорни за насиље у Београду изађу пред лице правде. Ја вас упозоравам на чињеницу да је један човек и даље у животној опасности после напада полиције. Реч је о Ранку Панићу, човеку рођеном 1967. године и даље му је живот у опасности. Лекари данас, последњи извештај, кажу да уколико буде имао јако срце да ће преживети. Човек има децу, нико нигде не објављује, нико нигде ништа не говори. Полиција га је изубијала. Нас интересује када ће да буду ухапшени они који су извршили кривично дело убиства у покушају над Бориславом Пелевићем, над другим лицима, посебно народним посланицима Српске радикалне странке и нас интересује када ће се поштовати принцип једнакоправности законе. Видели сте, намерно смо прошли пут, донели слике батињања Драгана Милановића знајући да ниједна телевизија неће да пусти и ниједна то није пустила, мислим сем БН телевизије, ниједна телевизија. Нису чак хтели да дају ни на РТС-у, ни на Б92, ни на једној телевизији, нису хтели да прикажу ни у кадру да је пуштан тај снимак зато што је снимак језивији од свега другог. Ми позивамо режим, неће бити, рекао бих, политичког односа било каквог у овој земљи док се не установи поштовање Устава, а Устав каже да закон једнако важи за све. Не може закон за некога да важи мање, а закон да за другога важи више. Закон ће да важи за све људе подједнако. Ако ће да буде ухапшено пет људи због тога што је један шутнуо камеру, мораће да буде ухапшен и онај који је шутирао у главу и то човека, старца од 65 година који лежи на земљи, не може да се супротстави. Јел се ви слажете са тим? Ја мислим да је то нормално. У свакој земљи би то било нормално. Е, тај ће морати да буде ухапшен и видећете да ће бити ухапшен или ће сви бити пуштени. Ту игре нема. То они мисле као, била два дана па заборавиће се све, па неће да се заборави. Ви сте плашили мечку решетом, па сад ћемо ми да хапсимо, па тамо привели двојицу па питају – а, јел вас звао Александар Вучић телефоном да каже да се праве немири. Индијанци једни и сад пошто су ме звали њихови адвокати ја сам рекао свима нека само говоре да је за све крив Александар Вучић. Срам их било, бедници једни полицијски који се ничим другим и не баве. Па нека установе одговорност, ако смо криви да ми идемо у затвор, али ће и они да иду у затвор. Онај ко је хтео да убије Борислава Пелевића и то наредио тај мора да иде у затвор. Онај ко је извршио пребијање до смрти безмало Ранка Панића из Младеновца мораће да иде у затвор. Батинаши који су покушали да убију Драгољуба Милановића, они ће да иду у затвор, јер закон мора да важи за све у овој земљи и то апсолутно једнако. Нема тога да они који се брчкају од Санторинија до Гванџоа да буду паметнији, бољи и привилегованији од обичног народа. Е, тај филм неће да гледају и ја им то гарантујем, људи. Ја видим да је неко мислио да ми то причамо тек конференције ради. Не, уопште не причамо због конференције за штампу. Ја вам кажем да ће ово морати да се спроведе не овакав начин. Или ће Србија бити правна држава или не мора да буде ни држава, јер суштинска ствар, суштинска одлика државе је владавина закона, владавина права, а не насиље, безакоње и арбитрерност у примени закона како то досовци мисле. Изволите ако имате било које питање, на ваша смо спремни да одговарамо. Дакле, око овога неће бити никакве игре и никаквог попуштања. Нема ту преговора, разговора, па пустите сад па да се заборави нешто. Нема заборављања, доста смо заборављали и доста смо пуштали. Видео сам ја онај цинични омех код једног од спкера, па, замислите после осам година неко нешто тражи. Ма, стварно? Па, тражили смо ми то и прве године, и друге, и пете, е, сад више нема попуштања, посебно што видимо како се односите према свакоме ко би да демонстрира против вашег злочиначког режима, али можете ви сте велика власт, батинаши, имате све медије на располагању. Никакве разлике данас нема између Пинка, Б92, РТС-а, сви у исту тикву дувају и ништа нам не смета. Могу исто да лажу до миле воље колико год хоће, ништа нам не смета, нећемо ни да их питамо ништа, ни да их зовемо, сем РТС-а. Њих ћемо и да питамо и да видимо докле ће тако да се понашају пошто то плаћамо, а ово њихове газде што су исте то нам је свеједно. Још нисмо добили одговор надлежних државних органа. Чекамо, чекамо да видимо прве ухапшене и притворене полицајце, не суспендоване, ухапшене и притворене и чекамо ухапшене и притворене бандите уз телевизијске камере који су тукли Драгољуба Милановића на исти начин као су хапсили људе који су шутнули камере. Па ваљда је већи грех кад неког шутирате у главу и то старца који лежи на земљи, него кад шутирате камеру. Ми само тражимо знак једнакости, ништа друго, једнако поштовање закона, апсолутно ништа друго и то ће тако бити. Изволите.
Новинар: Јел има нешто ново око Београда? Да ли сте ви укључени у неке разговоре.
Александар Вучић: Да вам поштено кажем не преговарамо ни са ЛДП-ом, а ни са Демократском странком. Мислим да би то била превара грађана. Ја не верујем у ту коалицију СПС – Демократска странка – ЛДП. Верујем људима, они су сами рекли пошто су изиграли онај потпис на споразуму, изиграли реч, рекли су да су они ипак часни људи, да ће наћи најчаснији излаз, а то су избори. Ми смо прихватили изборе као излаз из целе ситуације, пошто не можете да ме уверите да је природна коалиција ЛДП-ДС и СПС и да је за то ико у Београду гласао. Видим да се госпођа Ђукић – Дејановић не слаже, вероватно одушевљена великим приливом младих људи у Социјалистичку партију Србије и страховитим растом рејтинга те партије и читаве те коалиције као и изванредним растом рејтинга власти у Србији па су се сад, ето, мало уплашили избора. Не треба да се плаши, ја очекујем да они заједно добију негде око 95 посто гласова, ми ћемо негде не ивици цензуса да будемо. Толико је народ фасциниран и одушевљен новом проевропском коалицијом, кличу им на сваком кораку. Не можете да идете улицом, само вичу – мало жути, мало црвени. Ја очекујем онда да то буде велика прослава, ако би се, не дај Боже, та превара догодила, на коњу да ујаше и прави газда те коалиције или газдарица, како хоћете, па да је сачекају и Чедомир Јовановић и Борис Тадић. Изволите.
Војвода
Војвода
Председник Српких радикала

Male
Број порука : 345
Странка : Српска радикална странка
Registration date : 08.02.2008

https://srpskiradikal.forum.st

Назад на врх Go down

Офисијалне конференције за штампу СРС-а! Empty Re: Офисијалне конференције за штампу СРС-а!

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму